Земельний банк буде видавати дешеві кредити

01.12.2012
Опубліковано в рубриці НОВИНИ

З 1 січня в Україні з’явиться Земельний банк. За задумом депутатів, які прийняли відповідний закон, фінустанова займеться доступним кредитуванням аграріїв. Як кажуть експерти, фінансові ресурси для цього планується залучати на зовнішніх ринках під заставу сільськогосподарських земель під 4-5% річних.

- Ставки по таких позиках для кінцевого виробника будуть становити до 10% річних, – говорить директор департаменту фінансово-кредитної політики Міністерства аграрної політики та продовольства Баграта Ахіджанова. – Це набагато нижче ринкових кредитів, вартість яких зараз досягає 25-30%.

Що стосується коштів для кредитування, то на першому етапі уряд розглядає варіант вливання в капітал Земельного банку 1,5 млрд грн., Що зробить реальною видачу кредитів на 15 млрд грн.

Регулюванням його діяльності займеться Нацбанк, він також визначає особливості видачі йому банківської ліцензії та здійснює нагляд з урахуванням специфіки його діяльності. Наглядова рада Зембанку буде складатися з п’ятнадцяти членів, обраних з представників президента України, Кабінету міністрів і Верховної Ради.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами