Як працювати з боржниками?

25.11.2013
Опубліковано в рубриці ПОРАДИ

Юридические услугиБудь-який бізнес постійно стикається з проблемою боржників, особливо в умовах сучасної торгівлі, коли товар відвантажується, а оплата за нього приходить протягом місяця. Часто саме завдяки правильній організації роботи з дебіторською заборгованістю бізнес отримує можливість розвиватися.

Найголовніше правило – не затягувати проблему. Підприємець повинен завжди вчасно реагувати на появу навіть найменшого прострочення. В ідеалі на фірмі повинна бути окрема людина, яка повинна аналізувати і контролювати цю інформацію. Звичайно, існує спокуса доручити це торговим агентам або тим людям, які безпосередньо працюють з клієнтами, але тільки їхніх зусиль може бути недостатньо. Крім того, існує небезпека, що вони можуть «увійти в положення», пожаліти партнера або просто забути про виникнення прострочення. Цього допускати не можна. Контролюючи заборгованість, ви крім усього іншого показуєте боржнику, що зовсім не збираєтеся забувати про неї і чудово контролюєте ситуацію, що теж їх мобілізує.

Стежити за станом дебіторки необхідно, але не варто відразу робити якісь різкі кроки, загрожувати клієнту, засипати його листами з вимогами і телефонними дзвінками з обіцянками звернутися до суду. Стягнення боргів – це дуже тонкий момент. У більшості випадків доводити справу до протистояння не має сенсу. Найчастіше заборгованість накопичується через якісь технічні моменти або просто незначне погіршення фінансового стану, труднощі ці носять тимчасовий характер. Вже через кілька тижнів все буде закрито. Якщо ви до того часу посварилися з клієнтом, ви з великою ймовірністю його втратите. У більшості випадків достатньо просто попередити про те, що за контрактом ви вже маєте право застосувати штрафні санкції, але поки не будете це робити.

Безумовно, з деякими боржниками такий м’який підхід не допоможе. Вони переходять в розряд проблемних. Поспішати із записуванням туди клієнтів не варто, робити це треба тільки тоді, коли стає очевидним, що шляхом переговорів ви нічого не доб’єтеся. Займатися ними краще не самостійно, а передавати їх справу в колекторські агентства. Справа не тільки в тому, що вони більш професійно проведуть роботу з боржниками і постараються максимально закрити борг. Витрати на ведення такої діяльності для самої фірми можуть бути дуже великими. Буде потрібно як мінімум залучення юриста, наприклад з компанії www.alvaprivacy.com.ua. У колекторських агентствах необхідний персонал вже є.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами