Як оформити кредит на кооперативну квартиру?

22.04.2013
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО, ПОРАДИ

кредит на кооперативну квартируКупівля квартири в кредит зажадає надання ряду документів для підтвердження правомірності відчуження квартири, право власності на яку отримано продавцем на підставі договору довічного утримання. Крім договору дожиття, у продавця необхідно вимагати свідоцтво про смерть відчужувача, оскільки воно підтверджує право нинішнього власника продати житло. А ще варто переконатися, що квартира дійсно належала людині, яка передала її продавцеві. “Необхідно з’ясувати, в чиїй власності – відчужувача або кооперативу – знаходилася квартира в момент укладення договору довічного утримання. Застереження про право власності або користування квартирою повинні бути відображені в договорі довічного утримання.

Як зазначає начальник управління юридичного супроводу діяльності “УкрСиббанку” Костянтин Богданцев, подаючи заявку на отримання кредиту на квартиру в кооперативному будинку, оформлену на продавця договором довічного утримання, основним правовстановлюючим документом буде договір довічного утримання з відміткою БТІ, який засвідчує перехід права власності на квартиру до продавця . Але для оформлення кредиту в банку потрібно буде подати й інші документи (див. таблицю “Які документи потрібні для оформлення кредиту”). Щоб уникнути ризиків покупки нерухомості, яка не є власністю продавця, покупцю в нагоді є підтвердження керівника кооперативу, що квартира дійсно належить нинішньому власникові. “Необхідна довідка голови кооперативу про те, що продавець є членом ЖБК і за ним закріплена конкретна квартира, там вказуються всі члени сім’ї, а також ціна квартири”, – відзначає юрист LCF Law Group Мар’яна Гармаш. Самі банки зазвичай не вимагають цю довідку при оформленні іпотечного кредиту, проте покупцеві буде спокійніше все ж отримати цей документ. До того ж, від голови кооперативу можна буде дізнатися історію квартири (про її колишніх власників), а також інформацію про заборгованість самого кооперативу перед енергопостачальником: в Києві є випадки, коли на кооперативних будинках “висять” сотні тисяч гривень боргів, брати участь у погашенні яких доведеться і новоспеченому власнику купленого там житла.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами