Як оформити іпотеку?

27.05.2013
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

банківський кредитІпотека це коли позичальник закладає свою нерухомість для того, щоб забезпечити своє зобов’язання в майбутньому перед кредитором. Для початку, щоб успішно оформити іпотеку в банку, потрібно зібрати пакет документів, які ви в подальшому подасте банку на розгляд. Вам знадобиться:

1) паспорт на ваше житло з точним його планом;

2) документи, які підтверджують ваше право володіння нерухомістю;

3) характеристика вашого житлового приміщення та довідка про його реєстрацію;

4) виписка, яка видається в Єдиному державному реєстрі прав;

5) якщо є неповнолітні, які прописані в цій квартирі, то буде потрібно також письмовий дозвіл від органів влади і опіки на те, щоб відчужити квартиру (необов’язково).

Далі потрібно оцінити житло, на яке ви хочете оформити іпотеку. Це обов’язковий етап. Це пов’язано з тим, що банк не буде надавати позичальникові суму, яка вища від вартості нерухомості, щоб в кінцевому результаті не бути в збитку.

Після цього відбувається страхування вашої нерухомості. Оскільки кредит видається позичальнику на досить-таки тривалі терміни (приблизно від 3 до 30 років), банк зобов’язаний вимагати гарантії, які надаються у вигляді страхування ризику, якщо позичальник втратить працездатність, а також пошкодження житла і в разі, якщо він втратить право на власність цього житла.

Після того, як будуть пройдені всі ці етапи, і банк оцінить страховку разом з вашим житлом, буде створюватися і оформлятися договір на іпотеку. Часто буває, що укладені кредитні договори згодом не підлягають ніяким змінам, так що тому, хто бере кредит, слід на місці уважно ознайомитися з складеним договором. Є ще одні варіанти, коли не складається договір іпотеки між позичальником і кредитором, а укладається спеціальний договір на купівлю-продаж, і після цього іпотека виникне тільки в силу закону. Коли ви будете оформляти договір, можливо, що банк зажадає від вас оформлення заставної. Заставна – це спеціальний цінний іменний папір, який підтверджує право банку на те, що будуть виплачені позичальником гроші за іпотечним договором. За наявності заставного можна не подавати інші існуючі докази (документи), які доводять наявність зобов’язання.

Для оформлення іпотеки вам знадобиться нотаріус. Це також необхідна особа, яке допоможе вам в отриманні іпотеки.

Оформлення договору іпотеки в кінцевому підсумку завершується реєстрацією в службі державної реєстрації. Все. Після цього ви можете отримати свій договір і приступити до виконання описаних там зобов’язань.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами