Відповідальність за невиплату кредиту

19.02.2014
Опубліковано в рубриці ІНШЕ

юридичні послуги КиївКредитний ажіотаж, що охопив наших співвітчизників останнє десятиліття, призвів до неухильно зростаючої простроченої заборгованості, що обчислюється сьогодні мільярдами. Якщо на перших порах кредитування робота банків зі своїми боржниками була непослідовною, навіть хаотичною, і не дуже результативною, то сьогодні вироблені налагоджені схеми. І хоча, як показує статистика, кредитний борг в банківській системі продовжує зростати, робота з неплатоспроможними позичальниками ведеться активна. Про ті часи, коли банк міг «пробачити» борг, давно і безповоротно минули. Сьогодні буквально за кожну взяту гривню доведеться відповідати. Неплатників атакують банки, колектори, судові пристави. У цьому зв’язку позичальники, раптово опинилися у важкій життєвій ситуації, надзвичайно хвилює питання, яку відповідальність вони несуть за невиплату кредиту.

Ситуацію погіршують колектори, які, прагнучи залякати боржника, загрожують не тільки відбиранням особистого майна, але і примусовим виселенням з житлового приміщення, і навіть кримінальною відповідальністю.

Спробуємо прояснити питання. Кримінальна відповідальність настає лише в тих випадках, коли банк доведе в суді факт шахрайства. Тобто оформлення позики за підробленими документами та (або) початковий намір не виплачувати борг по кредиту. Довести це вкрай складно, і подібних прецедентів у судовій практиці – одиниці. Якщо ж Ви сплачували перші виплати, то про кримінальну відповідальність не може бути й мови.

Що стосується, виселення з житлового приміщення, то тут має вирішальне значення, чи є воно предметом застави. Якщо Ваша квартира була заставним забезпеченням кредиту, то у банку, на жаль, повністю розв’язані руки. Якщо ж мова йде про звичайний споживчий кредит, незабезпечений заставним майном, то реалізувати Вашу квартиру або будинок можливо тільки за рішенням суду і лише в тому випадку, якщо це не єдине Ваше житло.

У позовній заяві банк може вказати, на яке майно боржника слід накласти стягнення або ж вимагати щомісячних відрахувань у розмірі 50% від заробітної плати. Найчастіше, банки роблять стягнення через реалізацію особистого майна, а не щомісячні виплати, які можуть розтягнутися надовго, а можуть і зовсім припинитися, якщо боржник позбудеться роботи.

У той же час, не на всяке майно можна звернути стягнення. Сюди входять, крім єдиного житлового приміщення (що не є заставним забезпеченням):

  • Предмети побуту та вжитку;
  • Предмети особистого користування;
  • Предмети, необхідні для професійних занять;
  • Господарство (худоба, птиця тощо) та споруди, необхідні для його утримання;
  • Продукти харчування;
  • Паливо, необхідне для приготування їжі або опалення;
  • Гроші на суму не менше триразового встановленого прожиткового мінімуму на боржника та осіб на його утриманні. У разі ж їх непрацездатності – шестиразового встановленого прожиткового мінімуму на кожного із зазначених осіб;
  • Транспорт та інше майно, необхідне боржникові з причини його інвалідності;
  • Нагороди.

На інше майно, що не входить до цього переліку, може бути накладено стягнення відповідно з виконавчим листом.

Якщо Ви не бажаєте розставатися з нажитим, і в даний період часу Вам необхідна лише відстрочка, щоб поправити фінансове становище, а суд при цьому вже прийняв рішення на користь банку, Ви завжди можете оскаржити судову ухвалу. Для цього ви можете замовити юридичні послуги Київ. Краще, якщо в цьому Вам допоможе кредитний адвокат, який має позитивний досвід у подібних справах.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами