Складнощі іпотечного кредитування

03.02.2014
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

Особливості іпотекиІпотека – це взяті в кредит кошти на довгостроковий період часу під заставу нерухомості. У заставу можна залишити як нову куповану нерухомість, так і ту, якою вже володіє позичальник. Іпотечним кредитуванням займаються банківські установи. Крім того, деякі сайти дозволяють оформити заявку на іпотеку онлайн.

Сума, яку можна отримати за іпотечним кредитом, залежить від розміру доходу, одержуваного потенційним позичальником, а також початкового внеску, кількості років кредитування і вартості, що набуває.

При необхідності позичальник може звернутися до кредитного брокера, який у свою чергу допоможе вибрати найбільш вигідну програму іпотечного кредитування.

У разі, якщо банківська установа схвалила заявку на іпотечне кредитування, то вона дійсна протягом 4 місяців з моменту схвалення. Це максимальний термін, на який може піти банк, так як більш довгострокова перспектива збільшує їх ризики. Так як протягом тривалого періоду часу платоспроможність особи може змінитися в гіршу сторону, а також може змінитися ситуація на кредитному ринку. Умови заявки на отримання іпотечного кредиту, яка була вже схвалена банком, не змінюються. Протягом 4 місяців позичальник повинен вибрати житло, що купується, а також вибрати страхову компанію і провести оцінку вартості нерухомості, що купується.

В історії були ситуації, коли зміна ставки за іпотечним кредитом відбувалася і за вже схваленої заявки, і в період оформлення іпотеки. У будь-якому випадку, навіть відмовившись від іпотеки, позичальник втратить ті грошові кошти, які були витрачені на оцінку нерухомості та інші витрати, пов’язані зі збором документів, необхідних для отримання іпотеки. Разом з тим виникають певні проблеми з поверненням сплаченого авансу. Іншим моментом є постійне зростання цін на ринку нерухомості. У разі прийняття рішення відмовитися від іпотеки це може послужити причиною в принципі позбутися якоїсь можливості придбання нерухомості. Тому простежуються моменти тоталітарності, коли банківські установи затверджують свої правила, а позичальник зобов’язаний, у свою чергу, їх виконувати.

В даний час урядом і Національним Банком розроблені спеціальні закони, норми, правила і постанови, які регулюють питання, що стосуються іпотечного кредитування. Можна сказати, що ставки з іпотечного кредитування стабілізувалися.

У випадках наявності судимості, негативної кредитної історії про іпотечне кредитування можна забути. Крім конкретних видимих причин відмови в іпотеці, банки відмовляють і без явних на те причин. Найчастіше це невірна інформація, зазначена в анкетах потенційними позичальниками. Іншою причиною є сумніви, що виникають у співробітників кредитних установ, в стабільності заробітної плати позичальника і його подальшої платоспроможності. Зазвичай банки не аргументують причини відмови у видачі іпотеки, на що мають повне право. Якщо ви отримали відмову в одному банку, це не означає, що в іншому банку ви теж отримаєте відмову, так як інша кредитна установа може інакше оцінити вашу платоспроможність.

У разі наявності негативного досвіду при отриманні іпотеки необхідно зробити висновки і надалі, враховуючи допущені помилки, більше їх не допускати.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами