Шляхи позбавлення від автокредиту

16.12.2013
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА АВТО, ПОРАДИ

автокредитЩе в середині минулого року, хто б міг припустити, що автокредити будуть надто збитковими. У той час, банки з задоволенням схвалювали кредити і роздавали гроші всім охочим. Всім відомо, що за боргами доводиться платити. Зараз і настав, саме той час.

На підставі статистики декількох минулих років, половина новеньких автомобілів була продана в кредит. За допомогою автокредитування, на початок і середину 2008 року припадає 40% автокредитів. У грудні місяці частка продаж за готівку на ринку України склала лише 4,7%.

Процентні ставки, за вже виданими кредитами в гривнях, стали підвищуватися, а обсяги кредитування сильно знизилися. Пропорційно зростанню долара, виросли платежі по кредитах, виданих у валюті. Зниження цін, який демонструє вторинний авторинок стало ще однією причиною нерентабельності автокредиту. У зоні ризику 300 тис. автомобілів з 700 тис., які перебувають у кредиті. Тобто, майже половина власників не мають можливості вчасно погасити заборгованість.

Чи існує вихід із ситуації?

Спробуємо знайти шляхи звільнення від цього тягаря.

Отже, запропонуємо 7 варіантів дій в ситуації, що склалася:

1. Платимо чесно, за графіком і в строк! Зауважимо, що цей шлях самий збитковий і простий. За умови отримання автокредиту в доларах, громадянам варто сподіватися тільки на припинення падіння курсу гривні. А тим, хто платить гривнями варто сподіватися тільки на дефолт. Одне радує – позитивна кредитна історія!

2. Укладаємо угоду з банком. Суть договору – переведення у гривні валютного кредиту. Відсотки за кредитами в гривнях вищі, отже, щомісячний платіж теж зросте. У цьому випадку, очікування дефолту – кращий сценарій для платника. Звичайно, для банку ваша подібна ініціатива не дуже корисна, але виходячи з досвіду, банку краще щомісяця отримувати від вас платежі готівкою, ніж вирішувати проблеми з простроченням через колекторів.

3. Виплатити кредит повністю, взявши гроші в борг. Спосіб найвигідніший, де не потрібно платити відсотки родичам або знайомим, але практично утопічним, адже потрібно знайти людину, здатну позичити таку велику суму в гривнях.

4. Обмін кредитного авто на більш економічну модель. Сьогодні автосалони пропонують величезний ціновий асортимент для покупки засобів пересування. Гроші, виручені від продажу автомобіля дорогої іноземної моделі, потрібно витратити на оплату кредиту і на покупку нового, скромного авто. Звичайно, новий бюджетний автомобіль, можливий не настільки престижно для власника, але зате позбавить вас від непосильного вантажу зобов’язань.

5. Повернути автомобіль в банк. Мінусом є те, що банки не продають кредитні авто самостійно, а користуються послугами посередників. Відсоток від такої угоди доведеться заплатити вам. У разі якщо сума від продажу виявиться недостатньою, вам доведеться доплатити її з власної кишені.

6. Не платити кредит. У цьому випадку вам доведеться мати справу з колекторами, які викуповують автомобіль у банку за дуже низькою ціною. І чим більше термін заборгованості, тим платити по кредиту доведеться менше. Плюс в тому, що ви можете трохи поторгуватися з співробітниками колекторного агентства. Але в даний час не всі агентства здатні викуповувати такі автомобілі. Велика частина суми втрачається при оплаті штрафів, якщо такі передбачені договором з банком. Підходить для людей, охочих отримати екстремальні відчуття.

7. Продовжувати жити в очікуванні суду, при цьому не платити за зобов’язаннями. Ви можете не вступати в переговори з колекторами, основним завданням яких є моральний тиск на неплатника. Процес призупинитися, якщо ви не будете реагувати на всі вмовляння чи погрози. Забрати автомобіль на законних підставах колектори не зможуть. Фінансово, для боржника, процедура з’ясування відносин з банком через суд дуже збиткова і трудомістка. Для погашення тіла кредиту, відсотків, штрафу залишиться мало коштів, тому що забрати автомобіль буде складно. На боржника покладається робота з оцінки автомобіля, його реалізації, оплати судових витрат.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами