Що таке кредит? Його суть і форми

11.11.2013
Опубліковано в рубриці ОГЛЯДИ

кредитний брокерКредит. Багато хто з нас часто стикався з цим словом. Наприклад, коли не вистачає грошей для купівлі бажаної речі, кажуть: “візьміть в кредит”.

Отже, що ж це таке і для чого його придумали?

Суть кредиту – фінансово допомогти людині, якій в деякий момент часу не вистачає грошей. Інакше кажучи, це позика для придбання товару на певних умовах. Часом допомога в отриманні кредиту дуже необхідна людині, державі, різним компаніям та організаціям. Завдяки йому з’явилася унікальна можливість розвитку фірм власникам-початківцям, які не мають на даний момент власних коштів.

Сьогодні слово “кредит” вживається більшістю молоді, бажання якої найчастіше перевищують можливості. На квартиру, машину, меблі, ремонт, весілля і багато інших речей дуже часто не вистачає грошей. Але якщо є дохід (на додачу ще й стабільній), то ви зможете запросто придбати саме зараз все що хочете, а розплатитися потім.

Кредит, в свою чергу, ділиться на три форми:

  • товарний;
  • грошовий;
  • змішаний.

Досить-таки цікава товарна форма кредиту, що являє собою передачу в тимчасове користування будь-якої конкретної речі. Тобто через певний час позичальник зобов’язаний повернути кредитору її назад, додатково доплативши (інакше кажучи, з відсотками). У цьому і полягає вигода кредитора: він отримує більше, ніж віддає. Тому вам, швидше за все, не відмовлять в такому кредиті. На сьогоднішній день товарна форма кредитування використовується, якщо ви хочете взяти приміщення в оренду для покупки товару в розстрочку або для поставки товарів, де оплата буде відстрочена.

Друга форма кредиту називається грошовою формою. Вона утворилася від слова “гроші”, тому тут відразу зрозуміло, чому позичають у кредитора саме їх. Тобто кредитор дає позичальникові певну суму, а через зазначений термін позичальник віддає її, але вже з відсотками. Тут все аналогічно товарній формі, але в даному випадку мова йде не про товари, а про гроші.

Третя форма – змішана. Назва також говорить сама за себе: щось змішали. А змішали грошову і товарну форми. У цьому випадку позичальник бере у кредитора товар, вартість якого повертає в набагато більшому обсязі. Така форма часто використовується в міжнародних відносинах. Наприклад: одна держава дає іншій необхідний товар, а за це їй з часом повертається повна сума виробу, але вже з відсотками. Дуже часто люди, використовуючи змішану форму кредиту, купують телефон, машину, побутову техніку, меблі та інші товари.

Форми кредиту бувають різними, але головне – це те, що часом ми не можемо обійтися без нього, і він стає невід’ємною частиною як економічних, так і суспільних відносин. Сучасні люди хочуть жити добре, мати відмінний ремонт, свою квартиру та й просто насолоджуватися життям. Тому, звичайно ж, кредит є кращим виходом. Він допомагає втілити мрію в життя і стимулює роботу: чим якісніше зроблена робота, тим швидше відбудеться зростання кар’єри, а тому вищою стане і заробітна плата. Завдяки всьому цьому, ви зможете набагато швидше погасити свій кредит, придбавши натомість необхідні вам речі.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами