Рекомендації юристів: інформація, необхідна поручителям по кредиту

02.11.2013
Опубліковано в рубриці ПОРАДИ

Юридические услугиВам відомо про те, що у разі відходу від відповідальності головним позичальником з відшкодування боргу банку доведеться розплачуватися поручителям. Однак одного усвідомлення цього твердження недостатньо.

Давайте вивчимо, якими є головні рекомендації фахівців саме для поручителів.

Рекомендація № 1: виходьте зі своєї фінансової ситуації.

Нехай навіть ви довіряєте близьким або знайомим на 100%, насамперед розглядайте своє становище.  Сама обставина підписання кредитного договору веде до того, що фінансова відповідальність у тих, платоспроможність яких ви доводите, не така хороша, як ви очікуєте: навіщо ж їм тоді зайві гроші?  Значить, відкладати люди зовсім не вміють.

«Якщо у можливого поручителя є хоч які-небудь сумніви, а також його власне становище не є досить постійним, слід відмовитися від подібної затії» – рекомендують юристи.

Рекомендація № 2: довіряй, але перевіряй.

Слід дочекатися від можливого позичальника повних відомостей про кредит: необхідний розмір кредиту, період кредитування, відсотки по кредиту і мета. «Підписуючи договір, не можна виключати можливість того, що ви в майбутньому будете віддавати борг замість позичальника, навіть якщо зараз ви дійсно впевнені в ньому, – каже юрист колекторського агентства Morgan & Stout Є. Злобіна.  – Дочекавшись потрібних відомостей, розрахуйте всі збитки за кредитом, а далі порівняйте реальну можливість його закриття за свій рахунок».

Слід подивитися в паспорт позичальника на предмет його громадянства і місця прописки.  Краще, коли він прописаний у вашому регіоні.  Якщо потенційний позичальник буде ухилятися від зобов’язань по виплаті і поїде, відшукати його буде нелегко.

Рекомендація № 3: не грайтеся зі статистикою за свій рахунок.

У нас  прийнято доручатися з дружніх спонукань, це розглядається як природний процес, але брати на себе відповідальність за фінансову ситуацію не одного, а відразу кількох друзів досить небезпечно.  Ризик непогашення зростає в два рази.  Навіть якщо кожна людина, за яку Ви поручаєтесь, чесна і порядна, ніхто з них не уникне в якийсь момент звільнення, швидкого погіршення фінансової ситуації в сім’ї і т.п.

Це лише закони статистики. «Справжні життєві обставини, де фігурують кредити, показують приклади, коли людина, оформивши кредит, стає поручителем для кількох позичальників, – розповідає про свій досвід А. Тішковський, спеціаліст по стягненню заборгованості колекторського агентства «Інтелект-С».  – Подібний досвід поруки може обернутися негативними майновими, а зазвичай і немайновими наслідками (спори між друзями, близькими, перевірки з боку служби безпеки банків та колекторів, а в підсумку це призводить до негативної кредитної історії або навіть кримінальної відповідальності)».  Інакше кажучи, якщо ви стали поручителем одночасно для кількох друзів і самі виплачуєте кредит, то поява у вас труднощів при таких фактах – лише питання часу.

Рекомендація № 4: чи не розглядайте «особливостей національної роботи».

Якщо вже юристи рекомендують бути уважними з друзями і близькими, то поручатися за гендиректора компанії чи іншу керівну персону, нехай навіть ця людина відповідальна або багата, категорично не слід. «Не поспішайте ставати поручителем за кредитом начальника фірми, де ви працюєте, – каже Є. Злобіна.  – Якщо начальник компанії або бізнесмен оформляє кредит на себе як фізична особа, то майте на увазі, що у нього, ймовірно, виникли фінансові складнощі, які незабаром можуть перейти до вас».

Брати на себе відповідальність поручителя дорівнює тому, що ви віддасте свої кошти, які й так у вас не зайві.

Рекомендація № 5: не беріть на себе зайві зобов’язання.

Аналізуючи рахунок, переконайтеся на 100%, що навіть якщо з’являться труднощі з банком, ви зможете відповісти на всі претензії лише грошима і нічим з майна, яке в іншому випадку доведеться продати.  Згадайте, яке майно на вас оформлено: автомобіль, нерухомість (квартира або будинок, дача).  Якщо вартість виявляється високою, то передбачувана виплата кредиту за друга або родича не відіб’ється на вашому сімейному благополуччі. ​​За прострочення внесків за кредитом банки нараховують високі штрафи.  У даній ситуації прорахованої поручителем суми на закриття боргу може бути недостатньо, і суд вирішить, що можна скористатися майном поручителя.

Всі наведені рекомендації свідчать в цілому лише про одне: рішення стати поручителем з вашого боку має бути зваженим. Це не говорить, що не потрібно довіряти своїм товаришам або близьким. Потрібно лише усвідомлено розглядати ситуацію, а не через рожеві окуляри ваших відмінних відносин. Правильно прораховуйте ризики, які тягне порука, і свої шанси закрити кредит. Якщо ви точно хочете стати поручителем і у вас є всі можливості, підписуйте договір, але спочатку зрозумійте, на що ви йдете.

——————–

Если у Вас возникла необходимость воспользоваться юридическими услугами, то обращайтесь в адвокатское объединение “Альва Прайвеси” http://alvaprivacy.com.ua/ и команда профессиональных юристов поможет Вам в любой ситуации.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами