Рефінансування кредиту

04.02.2013
Опубліковано в рубриці ОГЛЯДИ, СПОЖИВЧІ КРЕДИТИ

рефінансування кредитуВикористання банківських кредитів стало вже для багатьох жителів звичним процесом. Але отримання кредиту є ще тільки половиною справи. Куди більш складно провести своєчасне погашення боргу. У сучасній економічній ситуації нерідко виникають ситуації, коли потрібно докладати неймовірних зусиль для того, щоб розрахуватися з банком-кредитором. Але й самі банківські установи усвідомлюють складність погашення кредиту. Тому в послугах банківських структур з’явився такий термін, як .

Визначення терміну «рефінансування кредиту»

Суть рефінансування полягає в повторному отриманні кредиту з метою отримати кошти для погашення попереднього кредиту. Як правило, така необхідність виникає в результаті неможливості своєчасного погашення заборгованості. Треба сказати, що в нашому житті можуть нерідко виникати такі ситуації. Іноді це пов’язано зі скороченням на роботі, затримкою заробітної плати, тимчасовою непрацездатністю.

Існує безліч причин, що перешкоджають виконанню боргових зобов’язань перед банком. У таких випадках і можна скористатися пропозицією банків, що стосуються можливості використовувати рефінансування кредиту.

Процесуально рефінансування передбачає зниження виплат за процентною ставкою, отримання відстрочення платежу, зниження комісій банку. Ще одним видом рефінансування є збільшення строку погашення кредиту. У деяких випадках, можливо змінити розмір обов’язкових платежів. Такий перерахунок провадиться відповідно до заявки кредитоотримувача. Але якщо такий тип рефінансування зробити неможливо, то можна звернутися до керівництва банку з проханням про зміну схеми погашення кредиту.

Часто банки пропонують ануїтетну схему, при якій виплата боргу проводиться рівномірними сумами кожен місяць протягом усього терміну до закінчення погашення кредитної заборгованості. При неможливості вносити саме таку обумовлену суму банк може прийняти рішення змінити принцип виплат на диференціальну схему погашення. У такому випадку відсоток нараховується тільки на розмір тіла кредиту, який залишився. При цьому з кожним місяцем загальна сума платежу буде ставати все меншою.

Як правильно здійснити рефінансування кредиту?

Перш за все, прийнявши рішення звернутися в банк із проханням про рефінансування кредиту, необхідно уточнити, чи здійснює банк подібні операції. Справа в тому, що деякі банківські організації не погоджуються на подібні операції. Але якщо все ж таки це можливо, то краще зробити перерахунок кредиту саме у банку – кредиторі. Це аргументується тим, що в такому разі відпадає необхідність проводити перереєстрацію заставного майна, повторне оформлення кредиту із збиранням всіх необхідних документів.

Якщо неможливо зробити повторне оформлення кредиту, то доведеться звертатися в інший банк. В обох випадках необхідно попередньо з’ясувати, які нові умови може запропонувати банк, наскільки буде знижена процентна ставка та комісія.

На додачу треба з’ясувати умови щодо дострокового погашення позики, і ретельно підрахувати різницю в переплаті з урахуванням нових умов після оформлення рефінансування кредиту.

У багатьох випадках це можна зробити і самостійно, зайшовши на корпоративний сайт банку-кредитора. На сьогоднішній день багато банків надають своїм клієнтам кредитний онлайн калькулятор. З його допомогою можна, уникаючи відвідування відділення банку провести розрахунок за кредитом. Там же, на сайті є можливість подати онлайн заявку на рефінансування кредиту.

Що ще необхідно пам’ятати в таких ситуаціях – банк має право відмовити в наданні послуги повторного фінансування. Підстава для відмови може служити регулярна затримка при оплаті боргу, тривала відсутність платежів, а також у разі, якщо матеріальне становище кредитоотримувача значною мірою погіршилося. Крім того, банк може відмовитися в схваленні рефінансування кредиту без пояснення причин відмови.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами