Покупка квартири повністю в кредит. Як отримати іпотечний кредит без початкового внеску?

15.01.2012
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

Буває так, що людина взагалі, в силу різних причин, не може накопичити гроші. Що їй тоді робити? Чи може людина купити квартиру, якщо у неї немає взагалі можливості накопичувати гроші?

У цій статті знаходиться опис того, як одна людина змогла це зробити…

Був у мене знайомий, який загалом, не так уже й погано заробляв, але не міг накопичити на квартиру, тому що більша частина його доходу йшла на оренду житла. Крім тог о, що він більше половини заробітної плати віддавав за оренду, його дуже сильно дратувало те, що йому приблизно раз на рік доводилося переїжджати з однієї квартири в іншу. А це, як ви розумієте, знову пошук квартири, відповідно, додаткові витрати на Агентство нерухомості, переїзди і витрата нервових клітин.

Якось ми сиділи разом, розмовляли, і я запитав його:

“А чому він не купить собі квартиру замість того, щоб її орендувати?” Його реакція була досить агресивна, на зразок того, що “знущаєшся чи що, знаєш адже моє становище”.

Однак, саме тому, що я знав його становище, я продовжував йому пояснювати вигоди покупки квартири і всі можливі стратегії того, як купити квартиру в його умовах. Через кілька місяців він частково повірив в те, що зможе купити квартиру і помаленьку почав діяти.

Суть стратегії, яку я йому порадив, полягала в тому, щоб взагалі не збирати гроші на квартиру, а повністю купити її в кредит. Первісна стратегія полягала в тому, щоб взяти без початкового внеску. Проте як виявилося, банківські програми “ без початкового внеску” – це скоріше фікція, ніж реальна програма.

Коли ви починаєте детальніше дізнаватися про програми отримання іпотечного кредиту без початкового внеску, то виявляється, що потрібно спочатку надати іншу квартиру в заставу. Виходить майже як у відомому мультику, де герої міркували про те, де їм взяти гроші. Один з них пропонує продати щось непотрібне, щоб отримати гроші. Однак, щоб продати щось непотрібне, треба спочатку купити щось непотрібне, а для цього потрібні гроші.

Відповідно, стратегія трохи змінилася, і стала приблизно такою: він бере як звичайний споживацьки кредит на на первинний внесок, так і іпотечний кредит на купівлю квартири. Тобто фактично два кредити. Так і виходить у нас іпотечний кредит без початкового внеску.

Початковий його дохід не дозволяв виплачувати стільки грошей. Потрібно було збільшити дохід ще приблизно на 40%. Але, чим більше він розмірковував над покупкою, тим вона ставала реальнішою. Поступово з’явилося дві невеликі підробітки до основної роботи, розміру яких якраз вистачало на те, щоб виплачувати кредити. Він став все детальніше і детальніше дізнаватися про кредити, виплати по них і схему його дії і купівля ставала все конкретнішою і конкретнішою.

У якийсь момент він зважився взяв два кредити і купив собі однокімнатну квартиру. Звичайно, спочатку йому було досить важко виплачувати обидва кредити і жити в квартирі, коли залишки зарплати не дозволяли йому придбати навіть диван. Але поступово доходи за рахунок інфляції росли. За 4 роки заробітна плата тільки за рахунок інфляції (інших підробітків не з’явилося) зросли майже в 2 рази. Виплати ж по кредиту залишилися без змін.

Зараз, через 4 роки після придбання власного житла, один кредит, отриманий для початкового внеску, повністю погашений (достроково). Виплати по кредиту стали нижчими, ніж оренда подібної квартири. І навіть з урахуванням глобального зниження цін на нерухомість і оренду, його угода залишилася дуже і дуже вигідною і він ні разу про неї не пошкодував.

Звичайно, покупка квартири повністю в кредит підходить далеко не всім. Для цього потрібна сукупність умов. По-перше, потрібен дохід вище середнього або, принаймні, його можна на якийсь час збільшити. По-друге, потрібно вміти відкладати гроші. Точніше навіть багато відкладати. Коли ви збираєте на початковий внесок, то ваше вміння накопичувати гроші вже перевіряється. У даному прикладі мій знайомий щомісяця відкладав певну суму зі свого бюджету на оренду, і відповідно знав, скільки він може відкладати і вмів це робити. По-третє, потрібно зуміти отримати два кредити на не таку вже маленьку суму. Це так само в міру просто. В одній з наступних статей я розповім про те, як отримувати кредити в банках і заодно про те, як підвищити свій дохід і досить легко заробити гроші, необхідні для придбання житла.

Відразу відсікаючи деякі заперечення. Мій знайомий не є якимось фахівцем з надвисокою заробітною платою. Його заробітна плата (без підробітку), відсотків на 30 вище середньої в тому місті, де він живе. Ціни на нерухомість у цьому місті так само досить високі, тримаються приблизно на 3-5 місці по Україні.

І ще, невелика примітка. Не намагайтеся реалізувати цю стратегію в «лоб». Тобто прийти в банк, все розповісти про себе і своє життя, попросити кредит на початковий внесок і іпотечний кредит, заповнити папери. Вам однозначно відмовлять, та ще й занесуть в чорний список. Взагалі, до банку не потрібно ходити, здавати документи і чекати милості від нього. Потрібно робити все навпаки, дізнаватися хоча б приблизно, що потрібно, а потім під ці потреби готувати документи. Якщо це неможливо в даний момент зробити, то треба вибирати інший банк або придумувати обхідну стратегію. Детальніше про це напишу статтю трохи пізніше.

У цьому прикладі квартира повністю куплена в кредит. Якщо підрахунок угоди говорить вам про те, що ви не впораєтеся, то є маса виходів з цієї ситуації. Про цих варіантах я розповім в інших статтях і приведу конкретні приклади. Але якщо коротко, то це:

- Зниження вартості квартири;

- Покупка квартири в кредит не на одну людину, а на двох, (трьох і т.д.);

- Покупка квартири в кредит і тимчасове проживання в тому місці, де ви проживаєте, і здача купленої квартири в оренду хоча б кілька років, поки інфляція не підніме ваш дохід;

- Подумайте так само над збільшенням свого доходу;

- Ну, і звичайно, не обов’язково повністю купувати квартиру в кредит. Можна частково накопичити гроші, продати щось непотрібне і т.д.;

- Ну існують, звичайно, і зовсім нелегальні способи отримання іпотечного кредиту без початкового внеску. Це завищення вартості квартири за домовленістю з покупцем, фіктивна купівля у своїх родичів (з різними прізвищами звичайно) так само за завищеною ціною. Метушні в цих способах звичайно більше. Я сам не робив, але мої знайомі так робили і не один. Чогось космічно складного тут так само немає. Пам’ятайте тільки, головне не отримати іпотечний кредит, головне, щоб ви його змогли нормально погасити, з урахуванням криз і т.д.

Схожі публікації:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами