Особливості програм рефінансування іпотечного кредиту

13.01.2014
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

іпотекаБезсумнівно, на ринку кредитних продуктів найбільш довгостроковим є іпотека. Термін кредитування за іпотечною позикою досягає 30 років. Природно, за такий проміжок часу життя заставодавця може докорінно змінитися.

Виручити в складній ситуації може термінова позика грошей, але вона не може забезпечити великі фінансові потреби.

Людина або його близький може серйозно захворіти, його можуть звільнити з основного місця роботи. Причин втрати кредитоспроможності може бути достатньо. Але виплачувати кредитно-фінансової організації борг за іпотечним кредитом позичальник зобов’язаний у будь-якому випадку.

Помилкою багатьох дебіторів є їх бездіяльність у випадку виникнення фінансових труднощів: це призводить до простроченням за чинним позиці та великим банківським боргами. Самим раціональним вирішенням проблем з погашенням іпотеки є звернення у банківську установу з метою отримання відстрочки платежів по позиці. Відстрочка може бути надана кредиторами у вигляді рефінансування іпотечного кредиту або в якості реструктуризації позики. Багато потенційних позичальників плутають ці дві абсолютно різні банківські програми, спрямовані на поліпшення умов погашення іпотеки. Реструктурування кредиту – це зміна умов кредитування наявної позики (збільшення терміну виплати кредиту, кредитні канікули і т. д). Перекредитування – це отримання іншого, нового банківської позики на більш вигідних умовах з метою погашення вже наявного кредиту.

Хто ж користується програмами рефінансування іпотечного кредиту? Як вже було сказано вище, залогодатели, у яких виникли фінансові труднощі і проблеми з погашенням позики. Крім того, рефінансують іпотечний займ займодержателя, які бажають заощадити власні гроші на обслуговуванні іпотечного кредиту і на його погашенні. Адже на вітчизняному кредитному ринку регулярно з’являються нові програми іпотечного кредитування, які набагато вигідніше попередніх. І дійсно, якщо порівняти умови іпотечного кредитування, які пропонували банки своїм клієнтам кілька років тому, і нинішню іпотеку, то сучасні банківські пропозиції набагато доступніше і вигідніше. Якщо в недалекі часи фінансові організації готові були надати людям кредит на купівлю нерухомості під заставу на 10-20 років під 15-16% річних, то в наші дні потребує житло людина може оформити іпотеку на 30-35 років під 9-12% річних .

Таким чином, займодержателя, який отримав іпотеку під високі відсотки на нетривалий період часу, має можливість рефінансувати її, оформивши новий іпотечний позику в іншому кредитно-фінансовій установі або в цьому ж банку на більш тривалий термін і під більш вигідні відсотки.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами