Особливості іпотеки

04.11.2013
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО, ОГЛЯДИ

Особливості іпотекиНадання кредиту на придбання житла під заставу називається іпотекою. На сьогодні іпотека вважається одним з найнадійніших способів для вирішення проблем з житлом. Необхідно лише вибрати відповідну іпотечну програму. Для оформлення іпотеки необхідний початковий внесок (до тридцяти відсотків), також щомісячні платежі не повинні перевершувати третю частину від доходів сім’ї, обов’язково повинна бути прописка. Існує ряд вимог і до поручителів.

Переваги

Основною перевагою придбання житла за допомогою іпотеки є можливість покупки і проживання в квартирі відразу, сплативши не всю вартість, а лише початковий внесок. Всі здійснювані дії при оформленні іпотеки страхуються від можливих ризиків, тому безпечні. При оформленні іпотеки необхідно уважно вивчити договір, тому дрібним шрифтом можуть бути написані умови дострокового повернення кредиту в разі зміни відсотків. До переваг належить можливість самому вибрати житло, яке перейде у власність відразу після завершення операції. Існує можливість взяти кредит під заставу нерухомості своїх поручителів. За рахунок тривалого терміну кредитування (20 – 30 років) розмір платежів, які потрібно вносити щомісяця, зменшується. На це впливає інфляція і зростання цін. Якщо знімати житло, оплата практично дорівнює щомісячним платежам по кредиту, тільки в одному випадку платиш за чуже житло, а в іншому – за своє. Існує можливість рефінансування, тобто переклад кредиту в інший банк у разі зниження відсоткових ставок. Треба пам’ятати і про таке джерело доходів, як оренда, тобто можливе отримання вигоди від вкладення грошей.

Недоліки

До недоліків відноситься, перш за все, велика переплата по кредиту, що включає відсотки і комісії банку, витрати по оформленню та страхуванню житла. Обов’язкова умова початкового внеску, а це досить пристойна сума, також є недоліком. Для отримання кредиту необхідний великий офіційний дохід, документально підтверджений, а в більшості випадків і поручительство. Банком проводяться ретельні перевірки джерел доходу, місця роботи позичальника і його стажу, сімейного стану та інше. Придбане житло знаходиться в заставі, відповідно, якщо трапиться дефолт, банк може його продати і погасити за рахунок отриманих грошей заборгованість по кредиту. Ще один недолік – моральні зобов’язання і дискомфорт, але наявність свого житла це компенсує.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами