Оренда подобово – теорія і практика здачі житла

04.04.2013
Опубліковано в рубриці ПОРАДИ

снять квартиру в Киеве посуточно- Від чого залежить орендна ставка на квартири?

На вартість місячної плати за наймання житлового приміщення впливають декілька параметрів, а саме: стан ринку нерухомості на даний момент, кількість кімнат, район, якість ремонту в квартирі, віддаленість орендованого житла від центру, близькість до станції метро, наявність побутової техніки і т. п . Нарешті, ціна залежить від категорії будинку, існування охоронюваної території, паркування, стану під’їзду.

- Як правильно вибрати агентство нерухомості, яке допоможе зняти або здати квартиру?

Агентство з хорошою репутацією, як правило, тривалий час працює на ринку оренди житла, має свій фірмовий знак, кілька офісів у різних районах, де працюють професіонали, у своєму розпорядженні власну велику базу квартир. Гарне агентство надасть грамотно складений пакет документів і зажадає оплату за свої послуги тільки за фактом їх надання, а не в якості передоплати.

Гідне агентство не стане розміщувати оголошення на стовпах і парканах – у серйозних компаній є кошти на цивілізовану рекламу в спеціалізованих виданнях, тому не зайве врахувати частоту згадування імені компанії в рекламних оголошеннях гідних ЗМІ. Якщо агентство пропонує квартиру за цінами істотно нижче ринкових, варто насторожитися.

Обов’язково слід звернути увагу на те, чи передбачена в компанії фінансова відповідальність перед клієнтами за надані послуги. Нарешті, варто оцінити сам офіс і умови, в яких працюють співробітники.

- За якою схемою працює агентство нерухомості, в яке можна звернутися, не ризикуючи втратити гроші?

Клієнт дзвонить в агентство і говорить, що бажає орендувати квартиру подобово. Диспетчер, який прийняв дзвінок, повинен представитися, назвати компанію, ввічливо привітатися. Агентство, куди звертається за допомогою чоловік, діє офіційно, і диспетчер, який з ним розмовляє, професійно підготовлений. Диспетчер повинен:

- виявити потреби у квартирі (передбачуваний район, в якому хотілося б жити, ціновий діапазон вартості найму і т. д.);

- озвучити вартість послуг агентства, які оплачуються після того, як завдання по заселенню в підібрану квартиру буде вирішена.

Після цього клієнта попросять залишити контактний телефон для агента, який буде з ним працювати.

Агент, який потім зв’яжеться з клієнтом, зобов’язаний назвати себе, дати свій телефон для подальшої взаємодії та дізнатися більш детальну інформацію про квартиру, яку бажано зняти. Після цього агент відповідно до вимог замовника підбирає житло, домовляється з господарями про їх відвідування, передзвонює клієнтові і погоджує час зустрічі для перегляду знайдених варіантів.

Якщо орендарю сподобалася яка-небудь квартира і він готовий її зняти, агент повинен переконатися в тому, що наймодавець має право здавати квартиру внайми (перевіривши наявність і комплектність правовстановлюючих документів на квартиру, інші непрямі документи, що підтверджують право власності, посвідчення особи наймодавця). Якщо в даному приміщенні окрім наймодавця є інші співвласники і / або зареєстровані особи, співробітник агентства отримує письмову згоду на здачу квартири внайми від останніх або перевіряє наявність у наймодавця довіреності від співвласників на вчинення даної угоди. Потім агент повинен надати сприяння в укладенні договору найму між клієнтом і власником квартири, оформити акт прийому-передачі, скласти опис квартири і майна, яке господарі передають разом з квартирою. Після того як буде укладено договір найму, орендар підписує акт прийому-передачі і переконується, що видані йому ключі відкривають і закривають двері. Потім клієнт вносить плату за договором наймодавцю (господареві квартири), а він видає йому розписку про одержання даних грошей. Тільки після цього оплачуються послуги агентства.

Оплата винагороди агентства повинна бути підтверджена документально.

Увага! Ще раз зазначу, коли і кому клієнт віддає гроші за підібрану квартиру:

  • господареві після підписання договору найму на квартиру, видачі ключів та розписки від власника житла про отримання грошових коштів за наймання. Надалі необхідно суворо дотримуватися правил, які зазначені у договорі найму, гроші передавати виключно господареві квартири або довіреній особі;
  • представнику агентства на момент підписання договору найму. Жодне шановане агентство нерухомості не почне вимагати гроші наперед за свої послуги. Клієнт віддає обумовлену суму тільки за фактом заселення в квартиру.

Агентства, які турбуються про своїх клієнтів і дорожать репутацією, вручають клієнтам ГАРАНТІЙНИЙ СЕРТИФІКАТ, який дозволяє отримати від компанії відшкодування збитку, викликаного достроковим розірванням договору найму з ініціативи наймодавця, за умови, що наймач виконував прийняті на себе зобов’язання за договором, а саме: вчасно оплачував платежі за найм, використовував житлове приміщення за призначенням і т. д.

- А за якою схемою працюють агентства, в які краще не звертатися?

- Перше, що повинно насторожити: в рекламному оголошенні квартиру, яка за описом є просто межею мрій, здають внайми буквально за смішні гроші.

При дзвінку по вказаному телефону приємний голос заходиться переконувати, що ця квартира чекає саме вас, і щоб її подивитися, необхідно під’їхати в агентство і укласти договір.

По приїзді в офіс запропонують підписати договір і внести певну суму грошей, після цього дадуть телефон і адресу власника, який здає квартиру. Часто в таких агентствах дозволяють подзвонити «власнику житла» безпосередньо з офісу. Зрозуміло, на тому кінці дроту відповідатимуть, що квартира вільна і господар чекає на вас з нетерпінням. Прибувши за адресою, отриманому в агентстві, можна опинитися в такій ситуації: або нікого не буде вдома, або відкриє двері чоловік і повідомить, що він приїхав раніше і орендував цю квартиру. Телефон, за яким ви напередодні розмовляли з «власником квартири», не відповідає або говорять, що квартира здана. Варіантів обману може бути безліч.

Якщо ви повернетеся в праведному гніві в агентство, вам спокійно повідомлять, що оплата була проведена за інформаційні послуги, гарантій по заселенню ніхто не давав і, відповідно, гроші не можуть бути повернені. Тому перш ніж підписувати будь-який договір і розлучатися готівкою, необхідно уважно вивчити пропонований для підписання документ.

Слід побоюватися дилетантів, так як подібні агентства не можуть забезпечити клієнта грамотно складеним договором, який юридично захищає його права як наймача. Невелика інформаційна база квартир не зможе задовольнити потреби в підборі житла, некомпетентний співробітник не зуміє грамотно перевірити документи на квартиру. У підсумку можна заплатити гроші й залишитися на вулиці.

- Припустимо, людина звернулася в солідну фірму з бездоганною репутацією. А ось агент йому попався недосвідчений, наприклад стажист. Як визначити дійсно професійного ріелтора?

- Професійний агент з нерухомості повинен володіти інформацією і знаннями, які стосуються його виду діяльності. Тобто: надати інформацію про квартири, що здаються відповідно до вимог клієнта, організувати перегляд квартир і обов’язково бути присутнім при кожному показі, організувати і брати участь у переговорах з потенційним орендодавцем, орієнтуватися в цінах на оренду квартир у місті, зі знанням справи відповідати на всі питання, консультувати з проблем реєстрації та оподаткування. Ну і звичайно, дуже важливо, щоб людина була приємна у спілкуванні, порядна і чесна. Адже порядні люди, як правило, працюють в хороших фірмах. У серйозних агентствах до питання навчання стажистів підходять з усією відповідальністю, тому нерідко навіть складно здогадатися, який статус у працюючого з клієнтом агента.

У теорії ринок оренди житла у великому місті – це щонайменше кілька тисяч пропозицій житла різної площі і планувань практично в будь-якому районі. На ділі знайти в найкоротші терміни квартиру, яка відповідала б всім побажанням, в тому числі і щодо ціни, дуже і дуже непросто. Ситуація ускладнюється тим, що, як правило, квартира в оренду потрібна терміново, і часу на помилки у потенційних квартиронаймачів немає.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами