Нові критерії оцінки банківського сектора рейтинговими аненствами

03.01.2012
Опубліковано в рубриці НОВИНИ

рейтингове агенство

Днями міжнародне Standard & Poor’s повідомило про зміну критеріїв оцінки кредитних ризиків. Агентство пішло на цей крок, оскільки нові економічні умови породили й нові ризики для фінансового сектора. У Standard & Poor’s пояснили, що в першу чергу нововведення торкнуться банківських інститутів.

На думку аналітиків, нові критерії дозволяють не тільки більш об’єктивно оцінити поточну ситуацію в міжнародній фінансовій системі, а й врахувати роль, яку відіграє уряд тієї чи іншої країни в роботі центрального банку і банківського сектора в цілому.

У той же час зміна критеріїв оцінки призвело до того, що міжнародне рейтингове агентство було змушене знизити кредитні рейтинги деяких крупних банківських інститутів Великобританії і Сполучених Штатів. Так, серед американських банків, підданих неприємної долі, виявилися Goldman Sachs, Morgan Stanley, Citigroup і Bank of America. Крім того, в «чорний список» потрапили агентства британські гіганти HSBC і Barclays. Був знижений і рейтинг відомого швейцарського банку UBS.

Однак не виключено, що поточне зниження рейтингів може збільшити і без того складне становище провідних світових банків. За словами фінансового аналітика Костянтина Кондакова, є ймовірність того, що банки відреагують на дії агентства зростанням процентних ставок по кредитах.

Тим часом ряду європейських банків вдалося уникнути зниження рейтингу. Таким фінансовим грандам, як Deutsche Bank, Credit Suisse і Societe Generale, вдалося зберегти свій високий статус надійних банків. А ось два китайських банки – Bank of China і China Construction Bank – удостоїлися навіть підвищення свого кредитного рейтингу.

Проте аналітики відзначають той факт, що підвищення рейтингів китайських банків може бути сприйнято у фінансовому світі досить неоднозначно. По-перше, стан банківського сектора в Піднебесній залишає бажати кращого. А по-друге, це підвищення не цілком відповідає критеріям оцінки, заявленим S & P.

Вся справа в тому, що зараз банки Китаю стоять перед реальною загрозою неповернення величезних кредитів, виданих ними протягом останніх двох років. У той же час на тлі уповільнення у світовій економіці і кризи ліквідності в Європі китайська банківська система виглядає досить непогано і на неї все ще можна робити ставку.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами