НБУ доведеться і далі витрачати валюту для утримання курсу гривні

19.03.2012
Опубліковано в рубриці ЕКОНОМІКА, ПРОГНОЗИ

Платіжний баланс України в 2012 році збережеться негативним. На думку Миколи Івченка, керівника інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні, зростання вітчизняного експорту буде стримувати боргова криза в єврозоні та уповільнення економіки Китаю. А приплив валюти по фінансовому рахунку платіжного балансу, навіть незважаючи на Євро-2012, навряд чи перевищить торішній показник.

У цих умовах НБУ, як і в 2011 році, доведеться витрачати свої ЗВР для підтримки стабільності гривні.

Дефіцит сальдо платіжного балансу України в січні склав 889 млн. доларів проти 91 млн. доларів в грудні. Основною причиною такого погіршення стало велике негативне сальдо по фінансовому рахунку платіжного балансу – 1,284 млрд. доларів проти профіциту на рівні 1,075 млрд. доларів в грудні. У той же час, поточний рахунок виявився позитивним. Так, замість дефіциту в грудні 2011 року в розмірі 1,166 млрд. доларів в січні 2012 року був зафіксований профіцит у розмірі 395 млн. доларів.

У зв’язку з великою кількістю свят суттєво скоротився в січні притік прямих іноземних інвестицій – на 52,7%. Основною причиною негативного сальдо фінансового рахунку, як зазначає Микола Івченко, став відтік валюти за статтею торговий капітал – 2,135 млрд. доларів проти 79 млн. доларів в грудні. Це в свою чергу було пов’язано з погашенням торгових кредитів українськими імпортерами. Негативне сальдо платіжного балансу в січні компенсувалося інтервенціями НБУ з продажу доларів США в розмірі 904,4 млн. доларів.

Схожі публікації:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами