Нацбанк здешевив користування валютними кредитами

30.01.2012
Опубліковано в рубриці НОВИНИ

Комерційні банки отримали право самостійно визначати схему погашення валютних кредитів приватних клієнтів – через поточний рахунок клієнта, або через транзитний рахунок. Підставу для цього дає постанова Нацбанку № 465 від 22 грудня 2011 року, яка на минулому тижні була зареєстрована Мін’юстом.

Документ містить зміни Інструкції про здійснення касових операцій банками в Україні. Він скасовує норму про обов’язкове погашення клієнтом кредиту в іноземній валюті готівковою інвалютою через особистий поточний рахунок. Таке рішення спрощує і здешевлює користування валютними кредитами. До цих пір для позичальників, які бажали отримати валютну позику, банки зобов’язані були відкривати додатковий рахунок, що здорожувало процедуру оформлення угоди.

Крім того, постанова водить нове правило перевірки сумнівних банкнот іноземної валюти. Нацбанк вирішив, що дослідження їх на справжність може відбуватися лише безпосередньо в Центральному сховищі НБУ, а не через Операційне управління Нацбанку, як це робиться зараз.

Схожі публікації:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами