Народ не довіряє президентській іпотеці

26.07.2012
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО, ОГЛЯДИ

Пройшло більше місяця від початку реалізації державної програми зі здешевлення іпотечних кредитів. За цей термін оформити кредити вирішили лише кілька десятків сімей.

Директор інвестиційно-девелоперської компанії Global Solutions Сергій Тумасов переконаний, що мляві темпи оформлення соціальної іпотеки пов’язані з негативними очікуваннями з боку банків, забудовників і клієнтів щодо економічних перспектив. Ніхто не хоче вкладатися в незавершені об’єкти. Будівництво може тривати роками, а от платити банку за цей період все одно доведеться.

Далекою від досконалості є схема взаєморозрахунків держави, кредитної установи і позичальника. Користувач кредиту зобов’язаний платити банку 16% річних. Держава зобов’язується через певний час компенсувати йому частину процентної ставки в розмірі 13%. Однак наша держава так часто обманювала людей, що далеко не всі потенційні позичальники згодні повірити в обіцянку компенсувати їх витрати. На думку Сергія Тумасова, щоб підвищити довіру, за позичальником потрібно закріпити обов’язок платити тільки 3% річних, а держава і банк хай оформляють свої фінансові взаємини окремо.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами