МВФ зажадав обвалити гривню

11.03.2012
Опубліковано в рубриці ЕКОНОМІКА, НОВИНИ

Подальша політика штучної підтримки курсу національної валюти за допомогою інтервенцій Національного банку України є неприйнятною. Про це йдеться в листі Міжнародного валютного фонду.

Цей документ був наданий київською місією МВФ керівникам уряду, Національного банку та Міністерства фінансів. Фактично, документ містить умови подальшого кредитування уряду з боку Фонду. «Зберігається посилений тиск на обмінний курс. У той час як валютні інтервенції утримували курс гривні стабільним відносно долара, що продовжуються втрати міжнародних резервів є неприйнятними. З серпня минулого року НБУ втратив близько 20% своїх міжнародних резервів», – йдеться в листі МВФ.

Фонд послідовно наполягає на більш м’якою курсової політики, яка дозволила б гривні плавно коливатися в залежності від ринкових умов. Проте недавно глава уряду Микола Азаров та голова НБУ Сергій Арбузов висловилися про намір і далі утримувати нинішній курс на рівні 8 грн / $. Незалежні аналітики вважають, що владі вдасться утримати такий курс протягом року. Навіть якщо уряд піде на девальвацію, вона буде неглибокою, в межах 8,20-8,50 грн / $. Як відомо, останні виплати від МВФ Україна отримала ще в березні минулого року, хоча програма stand by передбачає щоквартальне надання траншів.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами