МВФ кредитів не дасть

25.11.2011
Опубліковано в рубриці НОВИНИ

Результати співпраці з українським урядом в рамках програми stand by розчарували директорат Міжнародного валютного фонду. Згідно з оприлюдненим у минулу п’ятницю звіту фонду, всі зусилля з подолання структурних і інституційних недоліків української економіки зайшли в глухий кут.

Програма stand by почала діяти в 2008 році. Україна отримала 3 транші кредитної допомоги на суму понад 10,5 млрд доларів. У нинішньому році фінансування не здійснювалося. Каменем спотикання під час останніх переговорів стало питання підвищення вартості газу для населення, на чому наполегливо наполягає фонд.

Найбільш важливими досягненнями за період дії програми stand by в Україну аналітики фонду називають стабілізацію банківської системи, корекцію поточного рахунку платіжного балансу, а також недопущення заборгованості по соціальних виплатах і суверенного дефолту. Проте, не дивлячись на це, збільшився дефіцит бюджету НАК “Нафтогаз Україна” і Пенсійного фонду, що створило надмірне навантаження на держбюджет країни, загальмувалася реформа енергоринку.

Експерти МВФ переконані, що з їх боку було зроблено все можливе для вирішення системних проблем, що заважають розвитку української економіки. Проте поведінка партнерів – представників української влади, перешкодила успішному досягненню цілей програми stand by. У зв’язку з цим, очевидно, що відновлення відправки кредитних траншів у нашу країну найближчим часом чекати не варто.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами