Лізинг авто має ряд переваг перед традиційним кредитом

26.12.2011
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА АВТО

лізинг авто

– це комплексна послуга, яка не тільки включає в себе фінансування покупку автомобіля, але й передбачає сервіс, зокрема, реєстрацію та страхування авто, його технічне обслуговування та інше.

Історія лізингу автомобілів в Україні вже досить довга, але поки її не можна назвати успішною. Надія з’явилася в 2009 р., коли через припинення програм кредитування покупці почали звертати більше уваги на лізинг авто. Минулого року на умовах лізингу було продано близько 5% нових автомобілів у порівнянні з 1,5% в 2008 р. Зростання продовжилося в 2010 р., але в 2011-му він загальмувався, оскільки пожвавилося автокредитування. Зараз фінансові умови кредитування та лізингу авто схожі, а оскільки багато покупців аналізують тільки їх, то часто віддають перевагу традиційному кредиту. Свій вибір вони аргументують тим, що «кредитний» автомобіль відразу стає їх власністю, і навіть не звертають уваги на те, що до закінчення виплати кредиту юридично він знаходиться в заставі у банку.

Протилежний підхід демонструють багато споживачів в економічно розвинених країнах. Фізичних осіб до лізингу авто там приваблює істотне зменшення турбот, пов’язаних з технічним обслуговуванням автомобіля, і відносно проста можливість обміняти його через кілька років на новий. А для багатьох підприємців в цих країнах важливо не володіння автомобілем, а користування ним. Вони спочатку не розраховують використовувати його протягом максимального строку експлуатації (а не так, як у нас: «поки колеса не відваляться»), не хочуть витрачати час і ресурси на те, щоб самостійно реєструвати автотранспорт, займатися страховками і техобслуговуванням. Позначається і фактор істотних податкових послаблень при експлуатації техніки, що знаходиться в лізингу (після набрання чинності Податкового кодексу з 1 квітня 2011 р. нові пільги з’явилися і в Україні). Як результат – багато хто навіть великі західні компанії, які мають достатньо грошей для придбання основних засобів, все одно поповнюють автопарки лізинговим транспортом.

Нагадаємо, що лізинг – це комплексна послуга, яка не тільки включає в себе фінансування покупки автомобіля, але й передбачає сервіс, зокрема, реєстрацію та страхування авто, його технічне обслуговування та ін. самої лізинговою компанією (але, звичайно, за рахунок клієнта). Після укладення лізингового договору клієнт оплачує перший внесок і через кілька днів отримує готову до експлуатації машину, в тому числі встановлені по сезону шини.

Борючись за клієнта, багато лізингових компаній зараз готові надати клієнтам цілодобову технічну підтримку, додатковий комплект гуми і навіть дозволяють необмежений пробіг автомобіля, хоча раніше були ліміти, за перевищення яких застосовувалися штрафні санкції. Крім того, за бажанням лізингоодержувача в розмір платежу можна включити такі послуги, як паливні карти, підмінні автомобілі (наприклад, у випадку ДТП або поломки авто) і деякі ремонти.

При виникненні страхового випадку можна розраховувати на те, що більшість проблем, пов’язаних з врегулюванням, вирішуватиме лізингодавець. І все буде зроблено (за наявності законних підстав) швидше, так як багато лізингових компаній мають партнерські відносини зі страховиками.

За рахунок зміни викупної вартості можна оптимізувати величину щомісячного лізингового платежу. Правда, з початком кризи лізингові компанії істотно знизили її процент за своїм продуктам, але можна сподіватися, що конкуренція і стабілізація економіки змусять їх до повернення докризових умов.

Лізинг авто досить простий в юридичному оформленні – основним є лізинговий договір (замість кредитного договору, договору застави, договори страхування). Більш того, деякі лізингові компанії навіть в нинішніх умовах готові приймати заявки від фізосіб без надання ними довідки про доходи. При цьому вони страхують себе, вимагаючи великий авансовий платіж (до 40%). Але натомість лізингоодержувач на кілька місяців звільняється від необхідності платежів.

Оскільки юридично власником автомобіля є лізингодавець, то у випадках, передбачених договором, він може вилучити авто, просто отримавши нотаріальну підпис. Однак на практиці таке трапляється рідко, лізингові компанії досить легко погоджуються на реструктуризацію, якщо клієнт просить про неї. І справа не тільки в тому, що фізично забрати автомобіль часом непросто – це невигідно компанії. Справа в тому, що при укладенні договору лізингодавець зобов’язаний сплатити ПДВ, а в разі розірвання податок не відшкодовується, тому вартість авто відразу виростає на 20% і повторно реалізувати його навряд чи вийде.

При порівнянні кредиту та лізингу авто часто аналізують і нюанси оподаткування. У цьому відношенні фінансовий лізинг має перевагу: комісійні виплати по ньому можна зараховувати до валових витрат, зменшуючи тим самим свою базу нарахування податку на прибуток. Те ж позичальникові не можна зробити з кредитними виплатами: вони віднімаються з прибутку вже після вирахування податку.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами