Кредитні пропозиції. Що потрібно враховувати при порівнянні банківських кредитів?

19.08.2013
Опубліковано в рубриці ПОРАДИ

банківський кредитЖоден банк не зацікавлений, щоб Ви порівнювали пропозиції кредиту, наприклад, на будівництво лише з першого погляду. Тоді Ви б відразу побачили, хто є найвигіднішим постачальником послуг. Тобто, в одному випадку банки трохи лукавлять і вибирають зовсім інший термін дії, в іншому виключають можливість вибору погашення боргу або перетворюють невелику частину відсотків в комісію по опрацюванню документів.

Якщо Ви не хочете брати участь в цьому ляльковому театрі, Ви повинні відразу з самого початку попередити: Ви чітко визначаєте загальні умови, і банк повинен надати свою пропозицію процентної ставки. Щоб це працювало, ви повинні знати, чого Ви хочете і що потребуєте. Особливо це стосується таких параметрів.

Власний капітал та сума кредитування

Насправді, це само собою зрозуміло, але для безпеки слід зазначити ще раз: порівнянні пропозиції банки можуть надати тільки тоді, коли Ви у всіх установах вказуєте одну і ту ж суму кредитування і один і той же власний капітал.

Період фіксованої процентної ставки

Знову ж таки, перед вибором конкретних пропозицій Ви повинні визначитися із запланованим часом. Це повинно бути десять років безпеки, а особливо в періоди низьких процентних ставок, це можуть бути 15 або 20 років.

Порада з цього приводу: при фіксованій процентній ставці строком більше 10-ти років Ви можете після закінчення десяти років позапланово сплатити позику або рефінансувати борги з терміном попереднього повідомлення в шість місяців, при цьому банк не може вимагати за це комісію за дострокове погашення кредиту в обмін на закриття періоду фіксованою процентною ставки. Це один з небагатьох пунктів, де Ви можете отримати для себе перевагу перед банком. Тому банки неохоче пропонують кредити з терміном дії більше 10-ти років, нарешті, їм важко уявити таку пропозицію із зазначенням ціни.

Вибір схеми погашення боргу

Насправді, банк може вимагати від позичальника, щоб детально вівся графік погашення до кінця терміну. Але тепер на ринку стало загальноприйнятою практикою ситуація, коли Вам, як позичальнику, банки дають більшу свободу дій при погашенні кредиту. Так, варта кредитна пропозиція завжди робить можливим позачергове погашення позики до 5 відсотків від суми кредиту в рік і, принаймні, один раз протягом терміну фіксованої процентної ставки змінити долю погашення в рамках кредитної ставки і, отже, рівень ставки.

Про це Ви повинні попередити із самого початку, щоб Вам не довелося потім дуже болісно домагатися цього права на свободи дій. При виборі конкретних пропозицій не має сенсу писати 15 або 20 банкам і кожного разу заповнювати метрові формуляри, щоб отримати умови.

Просто зосередьтесь на головних представниках: якщо Ви довідаєтеся у відділенні регіонального ощадбанку або будь-якого великого комерційного банку, у Вас є хороший шанс без зайвих витрат знайти найвигіднішу пропозицію. Після отримання пропозицій фінансування необхідно перевірити, чи виконав банк задані критерії.

Пам’ятайте: Банк в більшості випадків робить те, що йому вигідно, а не те, чого б хотів клієнт. Якщо з’являється можливість певними маніпуляціями прикрасити пропозицію, майже немає сумнівів у тому, що банк її використовує. Тоді, наприклад, встановлюється більш короткий період фіксованої процентної ставки або виключається можливість позачергового погашення позики.

До речі, про маніпуляції: навіть ефективна процентна ставка може бути візуально до деякої міри знижена. Такого обману Ви можете уникнути, якщо разом з кредитною пропозицією зажадаєте план погашення боргу, який не містить позачергових погашень позики. Потім, в кінці терміну Ви можете порівняти заборгованість, що залишилася і визначити найбільш вигідну пропозицію по тому, що в кінці періоду фіксованої процентної ставки заборгованість є найнижчою.

Порада

Якщо Ви будуєте новий будинок або купуєте нову квартиру, як правило, Ви повинні платити по частинах в залежності від просування будівельних робіт. Тоді також позика виплачується поступово. Переконайтеся в тому, що в цьому випадку банк не зажадає сплатити збори за розподіл видачі кредиту в розстрочку.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами