Кредит готівкою: плюси і мінуси

21.04.2014
Опубліковано в рубриці ОГЛЯДИ, СПОЖИВЧІ КРЕДИТИ

Кредит готівкоюНезважаючи на стрімке поширення пластикових карток, багато людей вважають за краще мати справу з готівкою. Для когось це просто звичка, а комусь так спокійніше: коли ти тримаєш в руках справжні банкноти, ти не хвилюєшся за їх збереження і цілодобову доступність. У цьому зв’язку популярність «кредиту готівкою» також крокує врівень з кількістю видаваних безготівкових банківських позик, більше того, «кеш-кредит» позиціонується як найзручніший. І дійсно, кредитно-фінансові установи видають готівку в кредит без застави, а також з найшвидшими і значно спрощеними умовами оформлення.

Разом з тим, варто визнати – «кредит готівкою» є одним з найдорожчих продуктів сучасного ринку кредитування. Але чому в рекламі ми часто стикаємося з поняттям «ефективної процентної ставки»? Професійною мовою банкірів ефективна процентна ставка означає підсумкову ставку кредитування, крім диктуемого відсотка враховує всі збори і комісії кредитної організації, а також можливих третіх осіб, що діють у межах певного кредиту. Таку ставку нерідко називають «повною вартістю кредиту», отже, вона найбільш правдиво відображає справжню вартість кредиту. Звичайно, ефективна процентна ставка традиційно досить висока, але це плата, в тому числі і за простоту умов отримання позики готівкою.

Плануючи взяти кредит готівкою , можна уникнути судомного пошуку поручителів або оформлення довідки про доходи, але в цьому випадку банк завжди страхується від можливих ризиків, що, у свою чергу, неодмінно позначається на величині процентної ставки. Якщо ж банк пропонує підтвердити офіційний чи неофіційний дохід, перевіряє стаж роботи на останньому місці, освіта, займану посаду, то все це може говорити про те, що відсоток за користування кредитом буде більш вигідним для клієнта. Нарешті, останнім доказом може стати наявність позитивної кредитної історії, яка часто стає головним «козирем» клієнта банку.

Таким чином, до плюсів кредитування готівкою ми віднесемо відсутність вимоги застави, високу швидкість оформлення і видачі кеш-кредиту (іноді до декількох годин), простоту оцінки позичальника. До мінусів – високу ефективну кредитну ставку, а також залежність суми позики від можливості надання додаткової інформації про платоспроможність кредитоотримувача.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами