Іпотечне кредитування: почнемо все з нуля!

10.02.2014
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

іпотекаПоступова стабілізація економічної обстановки вУкраїні зробила іпотечне кредитування більш доступним для населення. Тим не менш, далеко не всі громадяни, можуть дозволити собі оплатити початковий внесок для отримання банківського кредиту, який в середньому, становить 30%.

Існує зворотний зв’язок між розміром початкового внеску та загальною сумою виплат по іпотечному кредиту: чим менше внесок, тим більше величина процентної ставки. Деякі вдаються до оформлення споживчого кредиту, який згодом буде використаний в якості початкового внеску. Однак практика показує, що подібний варіант виявляється неприйнятним для більшості банків.

На радість майбутніх позичальників, на ринку іпотечних кредитів намітилося «потепління». Іпотечне житлове кредитування без початкового внеску, практично стало міфом в період фінансової кризи, обіцяє стати доступним для населення. Серед провідних на ринку кредитування банків намітилися нові тенденції:

-          Повернення до практики оформлення житлових кредитів, що вимагають мінімального першого внеску (від 0% до 15%);

-          Зниження процентних ставок за іпотечними кредитами аж до 5% відсотків річних.

Очевидно, що на прийняття банками зазначених заходів вплинули ціни на нерухомість, які на сьогоднішній день ведуть себе досить передбачувано. Таким чином, покращуючи умови надання житлових кредитів, банки мають на меті залучення якомога більшої кількості нових позичальників.

Повернення іпотечних житлових програм: перші кроки

Сьогодні вже не один банк пропонує своїм клієнтам оформлення іпотечного кредиту з нульовим початковим внеском, правда, поки тільки в рублях. Варто відзначити, що більшість таких кредитів надається з умовою внесення власного житла в якості забезпечення зобов’язань.

Зрозуміло, що кожен банк має свою іпотечну програму, що має як плюси, так і мінуси:

  1. 1). Придбати житло в кредит без початкового внеску можна за допомогою програми Ощадбанку «Іпотечний стандарт». Обов’язковою умовою є внесення в якості застави вже знаходить у власності житлового приміщення. Ставка в рамках даної програми залежить категорії позичальника, від суми першого внеску і коливається від 13,3 до 15,75% річних. Дане значення ставки актуально тільки після державної реєстрації іпотеки.
  2. 2). Міських «черговиків» може зацікавити програма «Соціальна іпотека», реалізацією якої займається банк «Відродження». Учасникам зазначеної програми надається можливість використовувати субсидії, отримані від держави в рамках проекту «Доступне і комфортне житло – громадянам Росії». Банк, у разі наявності відповідного договору з місцевою адміністрацією, приймає субсидії як у якості оплати першого внеску по кредиту, так і для погашення частини процентної ставки.
  3. 3). Банк «Радянський» входить до числа небагатьох, хто в даний час готовий запропонувати оформлення житлового кредиту, не вимагаючи початкового внеску, під заставу нерухомості, що купується. Логічно, що подібна пільга означає для позичальників виконання досить суворих умов:

-          -Обов’язкове оформлення повного пакету страхування;

-          -Термін кредитування не може перевищувати 7 років;

-          -Ставка по кредиту – до 17% річних;

-          -Комісія за оформлення іпотечного договору -8% від суми кредиту.

«Краще, звичайно, попереду!»

Відносно умов житлового кредитування вже існують досить оптимістичні прогнози. Зокрема, очікується зниження ставок за кредитами до 10% річних, правда, тільки щодо побудованого житла. Також прогнозується поступове зниження розмірів початкового внеску до 20%, рідше до 10-15%.

Незважаючи на хвилю зниження ставок, експерти рекомендують потенційним позичальникам чітко оцінювати перспективу здійснення виплат по кредиту. Не виключено, що збільшення попиту на кредитний продукт викличе зростання цін на нерухомість. Найбільш платоспроможним позичальникам рекомендується розглянути варіант з оформленням іпотеки на сьогоднішніх умовах з наступним рефінансуванням кредиту з нижчою ставкою.

Звичайно, далеко не всі банки готові найближчим часом запропонувати населенню кредитування при нульовому первинному внеску. Тим не менше, подібна практика з боку найбільш успішних банків вже набирає обертів, а значить, незабаром іпотечне житлове кредитування стане більш доступним.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами