Іпотечне кредитування – можливості, умови, зобов’язання

25.11.2013
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

Іпотечне кредитуванняЯк і інші види кредитів, іпотека передбачає деякий відсоток переплати при поверненні боргу. Однак, для багатьох людей це єдина можливість обзавестися власною житлоплощею. Іпотечний кредит – це вид цільової позики – одержувач позики може витратити гроші строго на покупку житла.

Є кредитні програми, що передбачають довготривалу співпрацю між позичальником і кредитором. Через це, а також через те, що сума кредиту досить велика, кредитор буде ретельно перевіряти надійність і платоспроможність позичальника. На користь клієнта може виступити позитивна кредитна історія, наявність стабільної роботи, поручителів та майна, яке може виступати в якості застави. Для отримання іпотеки здобувач також зобов’язаний мати у своєму розпорядженні певну суму (близько 20% від необхідної суми для покупки нерухомості).

Оформляючи іпотечний кредит, ризику піддаються не тільки банки. За статистикою, лише невеликий відсоток позичальників уважно читають договір, перш ніж його підписати. Така неуважність може загрожувати серйозними неприємностями: у пунктах договору можуть прописуватися суттєві штрафи при простроченні платежів, підняття процентної ставки і багато іншого. Ознайомитися з усіма такими «підводними каменями» краще перед укладенням договору (якщо всі позичальники будуть уважні, то, можливо, незабаром іпотеку перестануть порівнювати з кабалою).

Незважаючи на всі засоби мінімізації ризику неповернення боргу, споживчі кредити банки видають набагато охочіше, ніж іпотечні.

Оформляючи іпотеку, позичальник ризикує, тому що невідомо, як буде складатися його життя протягом наступних років. Незважаючи на це, багато людей звертаються до допомоги банків, адже тільки так вони отримають можливість обзавестися власним, а не орендованим житлом.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами