Етикетки на бутилку: види, матеріали, виробництво

14.10.2017
Опубліковано в рубриці ІНШЕ

етикетка на бутилкуНа що люди в першу чергу звертають увагу при покупці товарів в магазині? Звичайно ж, на етикетки. Адже вони є не тільки носієм інформації про продукт, його склад і строк придатності, а й сильним маркетинговим інструментом. Навіть якщо ваш товар є найякіснішим і смачним, людина не може дізнатися про це до його купівлі. Зате вона побачить етикетку, яка своїм зовнішнім виглядом та інформацією, яку вона містить, може схилити чашу терезів на вашу сторону.

Спробуємо розібратися в процесі виготовлення етикеток на пляшки, їх видах і нюансах друку.

Які види етикеток взагалі існують? Етикетки можна класифікувати за призначенням і за способом застосування. За призначенням пляшкові етикетки поділяються на 4 види:

  • Фронтальна етикетка, яка містить назву, логотип і іншу ключову інформацію про напій;
  • Плечова етикетка, яка зазвичай знаходиться відразу над основною;
  • Контретикетка, яка розташовується на зворотному боці пляшки і містить інформацію про виробника та склад;
  • Кольєретка, яка приклеюється навколо горловини пляшки.

За способом застосування етикетки можуть бути:

  • сухі етикетки;
  • самоклеючі етикетки;
  • етикетки-рукава;
  • наклейки на різну тару.

Етикетки зазвичай друкуються або флексографічним способом, або за допомогою офсетного друку. Сама по собі етикетка складається з 3 шарів: основи (плівка або папір), клею і підкладки.

Поширеним зараз способом виготовлення етикеток на пляшки є рулонний друк, який дозволяє виготовляти етикетки в великих обсягах і відразу ж з шаром, що клеїть, тобто додаткової підготовки перед нанесенням на пляшки не потрібно. Також цікавим рішенням останнього часу стали етикетки-книжечки, в яких є кілька шарів з інформацією про напій, що дозволяє розмістити все необхідне прямо на етикетці.

Друк етикетки на пляшки досить складний процес, і виготовити продукцію високої якості в кустарних умовах швидше за все не вийде. Тому для розробки і друку етикеток краще звернутися до спеціалізованих друкарень, наприклад компанії «Лілея».

Зазвичай друкарня пропонує відразу весь процес виготовлення етикетки: від професійної розробки дизайну до друку і використання додаткових елементів, на зразок тиснення або фольгування.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами