Доступна іпотека: як це буде? Частина 3

30.03.2012
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО, ОГЛЯДИ

Експерти – скептики

Аналітики ринку нерухомості скептично поставилися до можливості втілення в життя ініціативи Януковича в найближчому майбутньому. Хоча теоритично пропозиція слушна, вважають експерти.

“Я думаю, в найближчі 5-10 років запустити цю програму нереально. А якщо запустять, то це буде благодатний грунт для зловживань – може виявитися, що пільгова іпотека буде видаватися тільки” своїм” або оформлятися на підставних осіб, а квартири потім будуть перепродаватися дорожче… Хоча в принципі іпотека така бути повинна – зі ставкою до 5%, це дійсно класична іпотека, як у всьому світі. Але економічні умови зараз не дозволяють реалізувати таку ініціативу”, – сказав президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.

У свою чергу, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що вкладення в програму державної іпотеки на суму менше 10 млрд. грн. ніяк не позначаться на ринку нерухомості. “Якщо це буде 3-4 млрд. грн., то ніхто навіть не помітить, а якщо 10 млрд., то ціни на нерухомість будуть рости. Так як з’явиться велика кількість потенційних покупців житла, і вийде перенасичення ринку пропозицією”, – говорить експерт.

В цілому ж, на думку Олександра Охріменка, реалізувати ініціативу Президента в цьому році цілком реально за рахунок емісії гривні, що в нинішній економічній ситуації піде на користь, і не спричинить за собою різке зростання інфляції. “Минулого року формально емісія склала 3-4%, а інфляція – 17%. На сьогодні, щоб економіка України вийшла з кризи і почала працювати, потрібно чим більше, тим краще надрукувати грошей, це факт… Ініціатива запустити державну іпотеку – це абсолютно правильна передвиборча обіцянка”, – вважає президент Українського аналітичного центру.

Схожі публікації:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами