Дострокове погашення кредиту

08.12.2014
Опубліковано в рубриці ПОРАДИ

достроковий-кредитГоловний принцип, яким користується будь-який банк, що видає вам кредит – гроші повинні робити гроші. А це значить, що чим довше ви тримаєте у себе позикову грошову суму від банку, тим більше прибутку він з вас отримає. Отже, будь-яка фінансова установа, так чи інакше, зацікавлене в тому, щоб позичальник користувався його грошима якомога довше.

Узаконення дострокового погашення кредиту

Звичайно, в будь-якій розвиненій країні існує така процедура як дострокове погашення кредиту перед банком (особливо це популярно в секторі кредитів студентам ). Однак, в Україні відсоток фінансово грамотного населення дуже низький, та й до того ж далеко не кожен потенційний клієнт банку спромагається витратити 5 хвилин часу на те, щоб прочитати кредитний договір. Цим і донедавна активно користувалися різні банки, які шляхом різних завуальованих обіцянок робили так, що в кінцевому підсумку людина брала кредит на довгі роки без права достроково його погасити.

Звичайно, подібна ситуація викликала велике обурення з боку населення. В результаті великого скупчення скарг від неуважних позичальників, держава вирішила узаконити процедуру дострокового погашення кредиту. В результаті був виданий закон п.8 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів». На підставі цього закону, сьогодні кожен клієнт банку, який скористався послугами кредитування, отримав гарантовану можливість достроково погасити свій кредит без будь-яких штрафів, комісій, пені і т.д.

Звичайно, навіть сьогодні зустрічаються деякі фінансові установи, які, нібито випадково забувають прибрати дану строчку з договору. Однак, навіть якщо ви підписали такий договір і по неуважності упустилиз уваги цей аспект – можете сміливо звертатися до суду, який визнає вашу угоду з банком недійсною.

Де підступ?

Не можна не відзначити той факт, що банки в кожному разі примудряються знайти вигідний для себе вихід з будь-якої сформованої ситуації.

Ось приклад однією з таких банківських вивертів, на яку не слід потрапляти довірливому клієнтові. В кредитному договорі деяких банків ви можете зустріти запис приблизно такого змісту: при достроковому погашенні заборгованості по кредитах, позичальник, який виплатив більше 2-4 щомісячних платежів, зобов’язаний додатково оплатити комісію за … (тут придумується який-небудь привід) в розмірі …% (ну а тут все залежить від банку.)

Але і в цьому випадку держава може забезпечити вам надійний захист, правда вже руками Національного Банку України, а саме керуючись його законом від 10.05.2007, N 168, розділ 3. На підставі цього закону, НБУ зобов’язує будь-який банк, при складанні кредитного договору, детально розписувати ваші витрати, а також чітко прописувати підсумкову суму переплати.

І все ж, щоб не потрапити в неприємну для себе ситуацію при підписанні кредитної угоди, уважно читайте договір, звертаючи увагу на всі тонкощі і деталі. Бажаємо вам успіхів!

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами