Дострокове погашення іпотечного кредиту. Частина 3

15.02.2012
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

Припустимо, рішення прийнято. Ви вирішили достроково погасити . Що для цього потрібно зробити? Візьміть договір і прочитайте, що там написано про дострокове погашення. Зазвичай все досить просто, але тим не менш опишу кілька часто виникаючих питань.

- Перше питання, яке потрібно прочитати – це мінімальна сума дострокового погашення і мінімальний термін. Тобто не можна просто додавати до кредиту по парі тисяч в надії, що банк зарахує. Цього не станеться. Подивіться мінімальну суму дострокового погашення іпотечного кредиту. Крім цього, зазвичай протягом 6-12 місяців кредит взагалі достроково гасити не можна.

- Друге питання – це куди буде направлятися ваш достроковий платіж. Існує два варіанти. Перший варіант – це ваш достроковий платіж зменшить термін кредиту. Іншими словами ви будете платити по кредиту стільки ж, скільки платили, зменшитися тільки термін платежу.

Другий варіант – це ваш достроковий платіж зменшить суму щомісячної виплати. Тобто термін кредиту залишиться тим же, але щомісяця ви станете платити менше.

Мені подобається тільки другий варіант, тобто коли зменшуються щомісячні виплати, оскілки це відразу відчувається на бюджеті. Погасив достроково і менше платиш кредиту.

Однак у різних банків договори складені по-різному. Іноді у вас просто немає вибору. Тому подивіться заздалегідь. Можливо, ви налаштовані на те, що погасивши частково достроково кредит у вас зменшаться щомісячні виплати по кредиту, а у банку є тільки один варіант, який передбачає зменшення терміну кредиту, без зменшення щомісячних виплат.

У цьому випадку можливо не варто достроково погашати іпотечний кредит, а краще сформувати резерв на витрати з виплат кредиту та страховками.

Якщо у вас мета зменшити щомісячні виплати, то може бути для вас можливий варіант перекредитування на меншу процентну ставку по кредиту. Це можливо, якщо ви брали іпотечний кредит, коли ставки були високі, а потім значно знизилися. Якщо зниження відсотків було незначним або у вас невеликий кредит, то возитися зазвичай не варто, так як перекредитування вимагає досить пристойних витрат часу і грошей.

- І третє питання – це, власне, оформлення. Зазвичай потрібно не просто внести суму, а написати якусь заяву. Просто так, якщо покласти велику суму на свій рахунок, то більше не спишуть.

Разом, ви вирішили достроково погасити іпотечний кредит. Це для багатьох хороша ідея. Однак іноді краще сформувати резерв по виплатах або провести перекредитування кредиту. Я думаю, що за допомогою моїх пояснень, ви обов’язково виберете для себе найоптимальніший варіант.

Схожі публікації:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами