Дострокове погашення іпотечного кредиту. Частина 2

13.02.2012
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

Отже, погашати достроково чи ні? На мій погляд, є сенс достроково погашати в наступних випадках:

- У вас періодично з’являються накопичення, і ви просто не знаєте, куди їх дівати. Інвестування у ПІФи і акції, покупка нерухомості або створення бізнесу для вас щось зовсім далеке. Ви не знаєте, як інвестувати і не хочете в цьому розбиратися. Зберігати гроші в банку справа ще більш безглузда, оскільки відсотки в банку менші за інфляцію. Якщо не дати вам можливості достроково погасити іпотечний кредит, то ви обов’язково розтратити ці гроші на всілякі дурниці. У цьому випадку, звичайно, є сенс всі вільні кошти направляти на дострокове погашення іпотечного кредиту.

- іпотечний кредит надто тисне на вас психологічно. Щомісячні виплати не дають вам спокійно спати і кожен день ви боїтеся, що банк вас виселить і забере квартиру. У цьому випадку так само можливо краще вибрати .

- Якщо виплати по іпотечному кредиту перевищують відсотків 40 від вашого доходу, то, звичайно, є сенс будь-які доходи понад звичайні направляти на погашення кредиту.

- Ваші доходи постійно, з року в рік, зменшуються. Припустимо, ви наближаєтеся до пенсійного віку і вам все складніше і складніше знаходити високооплачувану роботу. Можливі і якісь інші варіанти. Ваш бізнес витісняють конкуренти, і ви нічого не можете зробити і т.д. Звичайно, в цьому випадку краще вийти на пенсію без великої заборгованості.

- Ваші доходи дуже сильно розрізняються за часом. В одному місяці взагалі нічого немає, а іншому – дуже багато. При такому варіанті доходу буває складно виплачувати іпотечні платежі. Адже іпотечні платежі йдуть рівномірно і постійно вимагають грошей, а при непостійному доході вони не завжди бувають в потрібний час. Тому доводиться створювати значний резерв або періодично перепозичати гроші або значно урізати витрати під час спадів доходу. Тому іноді простіше під час великих заробітків направити частину коштів на дострокове погашення іпотечного кредиту.

Кому ж тоді не варто виплачувати іпотечний кредит достроково? Це ті люди, які інвестують гроші в акції, нерухомість або у створення бізнесу. Дострокове погашення кредиту для них, швидше за все, буде стратегічною помилкою в довгостроковому плані.

До чого ми приходимо в результаті. Переважній більшості людей є сенс достроково погасити іпотечний кредит. Відразу це буває, звичайно, зробити не так просто. Однак через 5-7 років інфляція зменшує виплати по кредиту по відношенню до доходів у 2-3 рази, а якщо врахувати постійні мінімальні витрати, то іпотечний кредит погашати простіше стає не в 2-3 рази, а десь у 4-5.

Як тільки це трапиться, або просто якщо значно підвищився дохід, то можна робити якісь дії.

Схожі публікації:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами