Договір на споживчий кредит: на що треба особливо звернути увагу?

14.04.2014
Опубліковано в рубриці СПОЖИВЧІ КРЕДИТИ

Договір на споживчий кредитОтримання споживчого кредиту сьогодні є звичайною справою. Не затрачаючи особливих зусиль, щодня укладають договори на цей вид кредитування тисячі і навіть мільйони покупців. Оформлення відбувається не тільки прямо в банківському офісі, але дуже часто і в самому торговому центрі. Подібні простота і швидкоплинність укладення договору формують таке уявлення: нам – одержувачам суми – здається, що тут все багаторазово пройдене і перевірено, стандартизовано. Отже, і розмірковувати, перевіряти, вчитуватися абсолютно не потрібно. Але неуважне, поверхове ставлення до питань аналізу договору на строковий кредит стає причиною подальших істотних ускладнень. У даному випадку необхідно враховувати, що при оформленні швидкого кредиту, ви укладаєте кредитний договір , вступаєте з банком в угоду. Причиною проблем надалі можуть послужити залишилися непроаналізовані пункти укладеного договору.

На що необхідно звертати особливу увагу при укладанні договору отримання споживчого кредиту:

Повна вартість термінового кредиту (ПСК)

Даний показник виступає сумою всіх платежів, які доведеться внести до повного погашення кредиту. Ми – як одержувачі кредиту – жодною мірою не повинні обмежуватися виключно аналізом розміру процентної ставки, оскільки інші платежі, пов’язані з обслуговуванням кредиту, (наприклад, комісія при видачі, первинний платіж) ведуть до збільшення зазначеної ставки. У результаті власної неуважності і “однобокою подачі” співробітником банку умов угоди ми можемо бути введені в оману, і тільки згодом опинитися перед неприємним фактом, що плата за послугу істотно перевищує очікувався розмір.

Вимога банку про негайне погашення кредиту

Одержувач кредиту, який неодноразово порушує платіжну дисципліну, на підставі положень договору може отримати таку вимогу від банку. Не забудьте звернути свою увагу на присутність в договорі на споживчий кредит пунктів, які визначають умови і можливість банківського вимоги одноразової повернення залишку позики.

Графік платежів з обслуговування позики

У договорі обов’язково має бути зафіксована інформація про величину сум і датах платежів. Цей графік платежів повинен бути додатком до договору і бути для вас зрозумілим, що називається, до останньої коми.

Штрафи, пені за порушення термінів чергових платежів

Природно, що кредитор вносить до договір положення, які дозволяють фінансово карати позичальників, які порушують дати платежів. Звичайна практика банківських установ – штраф у вигляді певного відсотка за кожний день затримки чергового платежу. Однак позичальникові важливо звернути увагу при читанні та аналізі договору не тільки на розміри нарахування поточних відсотків на вчасно не сплачений розмір платежу. Важлива ще власне можливість і величини виникаючих додаткових санкцій.

Можливість та умови дострокового повернення суми кредиту

Мова тут йде можливості дострокового погашення споживчого кредиту, яке відбувається за ініціативою позичальника. Тому це саме у ваших інтересах простежити, щоб у тексті кредитного договору обов’язково був зазначений порядок, в якому може бути до терміну погашений виданий кредит, щоб потім не було проблем з банком і необхідності захищатися від позовних вимог банку про стягнення заборгованості. Звичайно в договорі фіксується комісія на дострокове повернення кредиту (як відсоток від суми заборгованості, або як певна сума). Також досить часто банками може встановлюватися період, в який дострокове погашення суми позичальником вироблено бути не може (як правило – не більше 6 місяців).

Таким чином, ми перерахували перелік важливих положень кредитного договору, що таять небезпеку для одержувача кредиту. Щоб отримати радість від придбання товару, а не проблеми і клопоти, при отриманні кредиту слід приділити свою увагу ряду даних моментів.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами