Чи варто брати кредит готівкою?

25.11.2014
Опубліковано в рубриці ПОРАДИ

кредитФінансові складнощі можуть виникнути у кожного. Особливо часто вони виникають в самий невідповідний момент, коли гроші потрібні терміново, а їх, як на зло, немає в наявності. З цієї ситуації є два головних виходи – позичити гроші у друзів або взяти кредит готівкою.

Звичайно, якщо у вас є певний круг знайомих, готових позичити вам потрібну суму в будь-який момент – це добре. Але ж не завжди у них самих можуть виявитися вільні готівкові, та й сам процес позики у друзів має вельми делікатний момент, тому не кожен на це погодитися. Що ж залишається в підсумку? Звичайно ж, банк і його кредити готівкою.

Напевно багатьом з вас доводилося зустрічати в рекламних буклетах, по телебаченню або в інтернеті пропозиції про видачу швидкого кредиту. Причому, як запевняють банки, кредит цей можна отримати при мінімальному пакеті документів і вимог. Навіть горезвісну довідку про доходи, яка для більшості жителів України була головним «бар’єром» при кредитуванні, багато сучасних фінансових структур не вимагають. Однак, кожен з нас звик до прислів’я про те, що «безкоштовний сир буває тільки в мишоловці» і багато налякані моторошними розповідями про приховані комісії, величезні процентні ставки та інших підступи, з якими може зіткнутися позичальник. Так кому ж вірити і взагалі, чи варто брати кредит готівкою? Давайте постараємося розібратися з цим питанням.

Чи справді потрібні гроші терміново?

Сама основна причина, по якій беруться швидкі готівкові кредити, полягає в терміновій нестачі певної суми грошей для тих чи інших цілей. Цілі ці можуть бути абсолютно різними: комусь не вистачає грошей для покупки нового авто, хтось вирішив відкрити свій бізнес, а комусь потрібно зробити дорогу операцію.

Заради справедливості варто відзначити, що будь-який кредит несе в собі певну відповідальність, а, отже, і ризик. Щоб правильно оцінити ступінь даного ризику, необхідно чітко уявляти, чи дійсно вам потрібні дані кошти і чи зможете ви їх повернути в майбутньому.

Можливість розплатитися

Саме дана можливість є відправною точкою для представників банку, які збираються видати вам позикову суму. При стандартній процедурі кредитування, представники банку дуже ретельно перевіряють всі дані про позичальника – особисту інформацію, кредитну історію, місячний рівень доходу, факт працевлаштування, інформацію про судимість та багато іншого. Цим самим, банк намагається мінімізувати можливі ризики, які можуть виникнути в майбутньому при відшкодуванні виданих кредитних коштів.

Однак, такий процес вимагає часу і, часом, розтягується на кілька днів і навіть тижнів. В ситуації, коли можна «потерпіти з грошима», такий вид кредитування є найбільш оптимальним. Але що робити, коли певна сума потрібна терміново? Для цих цілей багатьма банками була створена така послуга як швидкий кредит!

Чи справді ставки настільки високі?

Ви, як людина раціональна, повинні віддавати собі звіт в тому, що будь-який банк, видаючи кредитні кошти, ризикує не отримати їх назад. Якщо у випадку із звичайною формою кредитування мінімізація ризиків відбувається за рахунок детального вивчення інформації про клієнта, то у випадку з миттєвими кредитами така процедура неможлива, інакше загубиться вся «фішка» даної послуги.

Враховуючи підвищені ризики, банк змушений компенсувати їх за рахунок підвищення процентних ставок по виданих швидких кредитах. У кожного банку, рівень такої «компенсації» є різним, тому перш, ніж звертатися за кредитом, потрібно вивчити умови кожної пропозиції.

Вивчаємо умови кредиту

Головною помилкою багатьох позичальників швидких кредитів є небажання або відсутність часу на вивчення умов кредитування. Вибираючи перший-ліпший банк, ви реально ризикуєте потрапити під найбільш високі процентні ставки і суттєво переплатити в майбутньому. Саме тому, не полінуйтеся витратити пару годин на вивчення основних умов видачі кредитів, а також прочитати відгуки людей, які вже брали подібний кредит про банки (на щастя інтернет сьогодні дозволяє це зробити дуже оперативно).

Вивчаючи пропозиції кожного банку, зверніть особливу увагу на такі моменти як:

  • наявність прихованих комісій протягом дії кредиту;
  • можливість продовження терміну дії кредиту;
  • можливість внесення змін до показник відсоткової ставки в ході використання кредитних коштів;
  • терміни, умови і спосіб видачі.

Відомий або невідомий банк?

Як правило, багато потенційних позичальників намагаються віддати перевагу більш відомим банкам, які, як кажуть, завжди «на слуху». Однак, це не завжди має під собою раціональні підстави. Дуже часто, подібні банки пропонують не найвигідніші умови.

В свою чергу, маловідомі або  ті  банки, які тільки розпочали свою діяльність в Україні намагаються всіляко завоювати прихильність клієнтів. Одним з головних інструментів в цьому питанні стають більш вигідні відсоткові ставки та умови кредитування. Тому, вибираючи банк для взяття кредиту, подивіться на всі пропозиції фінансових установ, а не тільки на найвідоміші банки.

Вивчаємо договір

Після того, як ви визначилися з вибором потрібного банку і вже оформляєте заявку на його отримання, вам обов’язково буде вручений відповідний договір. Даний документ є гарантією обопільного виконання умов співпраці між позичальником і банком. І хоча кожен знає про те, що договір потрібно вивчати уважно, повторимо ще раз – ЧИТАЙТЕ ДОГОВІР ДУЖЕ УВАЖНО! Не бійтеся здатися настирливими або скрупульозними, перечитайте його хоча б 2-3 рази, а не просто побіжно пробіжіться очима. Особливу увагу зверніть на виноски і посилання, які зазвичай пишуться дрібним шрифтом. Якщо щось незрозуміло – не соромтеся перепитати у представника банку. Чим ретельніше і уважніше ви вивчите даний документ, тим менше проблем у вас виникне з відшкодуванням кредиту.

Підводимо підсумки

Підводячи підсумки, хотілося б відзначити, що сучасні ринкові відносини передбачають запозичення грошових коштів у тій чи іншій формі. Насправді, кредитування є однією з найпоширеніших фінансових послуг в найбільш розвинених країнах. Україна лише на першому ступені даного розвитку, тому у нас все ще попереду.

Зібравшись брати кредит, тверезо оцініть ступінь його необхідності, свої можливості і уважно поставтеся до умов позичання коштів. Бажаємо вам не стикнутися  з фінансовими проблемами!

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами