Чи дає банк кредит на розвиток мікро-бізнесу?

01.01.2014
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ ДЛЯ БІЗНЕСУ, ОГЛЯДИ

стабільність національної валютиГромадянам, які вирішили зайнятися підприємницькою діяльністю, на перших порах доводиться туго, якщо не має первинного капіталу. Банк не проявляє великої зацікавленості у співпраці з клієнтами, які не пропрацювали більше півроку. Тому спроби взяти в банку кредит можуть і не закінчитися успіхом. Навіть правильно прорахований бізнес-план не є гарантом отримання позики в стартовий період.

Поряд з малим підприємництвом набирає темпів зростання мікро-бізнес: ательє з пошиття, автомийки, автомайстерні та ін. Саме мікро-бізнес потребує позикових коштів, отримати які можна і без довідки про доходи. Деякі банки надають можливість отримати дрібному бізнесу кредити в сумі до 100 тис. грн. без оформлення заставних документів, і до 300 тис. грн. – з наданням застави в стартовий період. Середня сума кредиту для таких підприємств становить 100 тис. грн.. Процентна ставка коливається в межах 22%.

Банки скрупульозно перевіряють платоспроможність майбутніх клієнтів. Банк суворо оцінює звітність, що подається до податкової інспекції, проводить ретельну перевірку управлінського обліку підприємства, проводить огляд бізнесу візуально своїм працівником. Обов’язковий бізнес-план, який повинен бути детальним відображенням витрат підприємства та перспектив його доходу.

Позики на розвиток мікро-бізнесу користуються попитом у сфері транспортних перевезень, у сфері послуг. Однак більша частина кредитів зосереджена в області виробництва продовольства і громадського харчування. Величезна армія представників дрібного бізнесу мало поінформована про пропозиції банків по кредитуванню, які можливо оформити на сьогоднішній день. Мізерні знання черпаються з телевізійних реклам, а не з наданої інформації на сайтах банків.

В даний час деякі банки з розумінням ставляться до проблем мікро-бізнесу, знижуючи планку вимог, умови погашення кредитів стають більш гнучкими і зручними.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами