Чому не можна брати іпотечний кредит на споживчі потреби?

19.05.2014
Опубліковано в рубриці КРЕДИТИ НА ЖИТЛО

Іпотечне кредитуванняІноді громадяни намагаються оформити іпотечний кредит не з метою покупки житла, а з метою, наприклад, відкриття бізнесу, ремонту вже існуючого житла, погашення вже існуючих кредитів. У цій статті пояснюються причини подібних дій, і розповідається, як діє система іпотечних позик.

У першу чергу, позичальників приваблює досить істотна сума позики. Починається вона з 1 мільйона рублів і, в залежності від різних банківських програм, може зрости до 10-20 млн. рублів. Також, термін іпотечного кредитування може доходити до 20-25 років. Додатковим плюсом є те, що процентна ставка за подібними кредитами набагато нижче, ніж у споживчих позик.

Іншими словами, громадянин хоче взяти вигідний для нього, в силу його привабливих особливостей, у всіх відносинах іпотечний кредит, але витратити його на якісь інші особисті цілі, не пов’язані з придбанням нерухомості.

Але не варто забувати, в чому полягає суть іпотечного кредиту. Він видається банками виключно на купівлю нерухомого майна, придбаного позичальником, будь то будинок, ділянка, квартира, офісний будинок. Дане майно розглядається банком як застава, аж до повного погашення кредиту. Якщо виникають труднощі з виплатою, банк має право просто реалізувати цю заставу, і таким чином повертає свої гроші. Тому і ставки по таких кредитах значно нижче споживчих, тому що банк страхує свої ризики наявністю застави, яким, у разі виникнення проблем з виплатами, може покрити свої витрати.

Не варто думати, що можна обдурити банк. Це неможливо. Якщо кредит схвалений, то банк перераховує гроші не на рахунок позичальника, а безпосередньо власнику продавцеві нерухомості, а позичальник отримує в своє користування лише майно.

Таким чином, не варто намагатися обійти систему. Якщо виникає фінансова необхідність, не пов’язана з придбанням нерухомого майна, – найкраще підійде споживчий кредит. Банки йдуть назустріч потребам клієнтів, поступово збільшуючи суми споживчих позик. Іноді вони досягають декількох мільйонів рублів. Для клієнтів з неподпорченной кредитною історією банки розглядають можливість зниження ставок за кредитом, якщо позичальник надає необхідний пакет документів і має поручителів.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами