Беззаставний або заставний кредит. Що вигідніше?

09.12.2013
Опубліковано в рубриці ПОРАДИ

отримати кредитПри виборі програми кредитування потенційні клієнти часто не розуміють умов, які кредитні організації виставляють потенційним позичальникам, не можуть підібрати для себе оптимальний варіант. Нинішні кредитні програми, які надаються позичальникам кредитними організаціями, можна поділити на позики, які вимагають від потенційного клієнта надання заставного забезпечення і позики грошових коштів, які оформляються без наявності такого забезпечення. Поняття заставного забезпечення означає майно потенційного позичальника, яке надається банку в якості застави.

Беззаставні кредитні програми

Більшість позик, які надаються клієнтам банку без заставного забезпечення, це є швидкі позики для задоволення потреби у грошових коштах потенційних клієнтів з низьким рівнем доходів. Підприємцям банки пропонують програми позик, які дозволять поповнити оборотні кошти.

Для громадян, які не володіють знаннями фінансового ринку, подібний кредитний продукт виглядає заманливо й привабливо. У більшості ж випадків при розгляді правил і вимог банку такі програми кредитування вимагають від потенційного позичальника для кредитної організації досить великої винагороди за їх надання.

Оформлення експрес-позики або споживчого кредиту спочатку не вимагають від потенційного позичальника присутності заставного забезпечення, і якщо виникнуть проблеми з погашенням кредиту, то не приведуть до втрати майна. Фінансова організація при виникненні боргу або невиплат позичальником щомісячних внесків може через суд вимагати від позичальника відшкодування у вигляді продажу майна клієнта в тому випадку, якщо позичальник не може погасити борг безпосередньо грошима.

Програми кредитування, що вимагають заставного забезпечення

Банківські установи надають кредити під заставу майна. Такі кредити мають велику грошову масу і видаються на тривалий термін. В якості заставного забезпечення кредиту може виступати нерухомість, транспортний засіб, акції, цінні папери, тобто майно високо ліквідного статусу.

Якщо порівнювати беззаставну і заставну позику, то видно, що заставний кредит є більш вагомим і надається під більш низькі процентні ставки. Беззаставні програми кредитування, наприклад споживчий кредит, вимагають надання від потенційного позичальника банківській установі мінімального пакету документів. При оформленні ж кредиту із заставним забезпеченням, наприклад іпотечна позика, фінансова установа вимагатиме від потенційного позичальника повний пакет документів, який підтверджує фінансове благополуччя клієнта. Надодачу банк зажадає від клієнта обов’язкового страхування того майна, що йде в якості застави. Оформлення страховки у фінансовому та бюрократичному плані лягає на плечі потенційного клієнта. Банки в даний час широко практикують страхування кредитів, яке вимагає наявності вільних фінансів і часу від потенційного клієнта. Все це спочатку робить малопривабливим заняттям для потенційного позичальника. Але якщо уважно розглянути програми кредитування стане очевидно, що заставні програми кредитування, у кінцевому рахунку, є більш вигідним фінансовим продуктом в порівнянні з беззаставними. У першу чергу це можливо за рахунок більш низьких процентних ставок і тривалого періоду строку погашення кредиту, рівномірних щомісячних виплат, які не сильно будуть обтяжувати сімейний бюджет.

Читайте на cайті:

Залишити коментар

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на KREDYT.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами